‏پیام تسلیت حجة الاسلام والمسلمین حاج سید محمد خاتمی ‏


پیام تسلیت حجة الاسلام والمسلمین حاج سید محمد خاتمی


بسم الله الرحمن الرحیم

"هو الباقی "

 رحلت عالم زاهد و مجتهد والاقدر، مجاهد نستوه ، فقیه ، کلامی و جامع معقول و منقول حضرت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله علیه) را به ساحت مبارک حضرت ولی الله الاعظم ، به حوزه های علمیه ، به همه ارادتمندان ، دوستداران آن فقید سعید و بیت شریف و بستگان و فرزندان محترمشان از صمیم قلب تسلیت عرض می‎کنم .

عالم و متفکر و فقیه بزرگواری رخ در نقاب خاک کشید که در عرصه علم و عمل ، همه عمر پر برکت خود را در مسیری که رضایت خداوند را در آن می‎دانست مصروف کرد و برای خدا و خدمت به بندگان او و دفاع از میهن و مردم رنجها، در به دری ها و زندانها و شکنجه ها را با سینه ای گشاده تحمل کرد و عزیزترین سرمایه اش یعنی فرزند عزیز و مجاهدش حجة الاسلام والمسلمین محمد منتظری را نیز تقدیم انقلاب و راه خدا کرد.

آن بزرگ از ارادتمندان حضرت امام (ره) و از سردمداران و پایه های انقلاب بزرگی بود که به رهبری ممتاز حضرت امام بالمآل به پیروزی رسید. بدون تردید فقدان این عالم ربانی برای اسلام و تشیع و بخصوص حوزه های علمیه خسارتی بزرگ است و از خدا می‎خواهم که آن را به لطف بیکران خود جبران نماید و روان پاک این عزیز را در بحبوحه رضوان و بهشت خود متنعم گرداند.
1388/9/29
سید محمد خاتمی