‏پیام تسلیت مجمع روحانیون مبارز‏


پیام تسلیت مجمع روحانیون مبارز


انا لله و انا الیه راجعون
 
ارتحال فقیه عالیقدر، جامع معقول و منقول حضرت آیت الله العظمی منتظری ضایعه ای بزرگ برای حوزه های علمیه و عالم اسلام است . این عالم مجاهد سراسر عمر شریف خود را در کسب علوم آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و نشر معارف حقه جعفری سپری نمود و از اولین روزهای نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (س) همراه و پشت سر آن رهبر فرزانه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. او در طول مبارزات طاقت فرسا بر ضد رژیم ستم شاهی هیچ فرصتی را برای حمایت از رهبری نهضت و تثبیت جایگاه آن و تجلیل و تکریم امام بزرگوار از دست نداد. او در راه نهضت اسلامی تبعیدها و زندان ها و شکنجه ها را با دنیایی از صبر و ایمان تحمل کرد و مایه امید و دلگرمی دیگر مبارزان بود.

آیت الله منتظری در راه تثبیت و تحکیم جمهوری اسلامی آماج تیرهای بلا گردید و در این راه فرزند دلبندش حجة الاسلام والمسلمین محمد منتظری به شهادت رسید و فرزند دیگرش در دفاع مقدس به درجه جانبازی نایل گردید. آیت الله منتظری با همه فراز و نشیب های دوران زندگی تا پایان عمر نسبت به پیشوای نهضت و انقلاب ، حضرت امام خمینی (س) با تجلیل و احترام شایسته یاد کرد.

آیت الله منتظری تا پایان عمر هرگز از دفاع مظلومان دریغ نکرد، تألیفات ارزشمند آن بزرگوار به ویژه در تبیین نظام جمهوری اسلامی سرمایه گرانسنگی برای حوزه های علمیه است ، جزاه الله عن الاسلام والمسلمین خیر الجزاء.

مجمع روحانیون مبارز با اندوه فراوان این ضایعه بزرگ را به محضر حضرت بقیة الله ارواحناه فدا و حوزه های علمیه به ویژه مراجع بزرگ تقلید و به ملت شریف ایران به خصوص مقلدان آن مرجع بزرگ و نیز به خاندان و بیت محترم ایشان به ویژه حجة الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد منتظری تسلیت می‎گوید و برای آن فقید سعید علو درجات در جوار اولیاء دین از خداوند متعال مسألت دارد.
مجمع روحانیون مبارز
29 آذر 1388