‏پیام تسلیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ‏


پیام تسلیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

(یا أیتها النفس المطمئنة ارجعی الی ربک راضیة مرضیة
فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی)

 درگذشت آیت الله العظمی آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری ملت مسلمان ایران را در سوگ نشاند. آیت الله العظمی منتظری عالمی خداترس و دین باور، ژرف اندیش و آگاه به زمانه و عزیز و آزاده بود. او به حق شایسته این توصیف مولا امیر مؤمنان (ع) بود که فرمود: "والحق کله ثقیل و قد یخففه الله علی أقوام طلبوا العاقبة فصبروا أنفسهم و وثقوا بصدق موعود الله لهم" (بدان که حق مداری و التزام به حق دشوار است و خداوند این دشواری و سختی را بر گروهی که در طلب آخرت هستند و در سودای رضوان الهی نفس خود را به تحمل دشواری و پایداری بر مسیر حق و حقیقت ملزم می‎دارند و به راستی وعده خداوند یقین دارند، آسان فرموده است ). (عهدنامه مالک اشتر).

حق گرایی و صراحت و شجاعت او نشانی از زلال حق گرایی و صراحت و شجاعت علوی داشت ، و علم و دانش بی مانندش مخالفانش را نیز به اعتراف و تکریم وامی داشت . او از جمله عالمان ربانی و آخرت اندیشی بود که گوهر نایاب و نیاز مبرم زمانه و حجت مسلمانی ما و افتخار دینداری و دلیل راه دیندارانند و رسول بزرگوار اسلام در حق ایشان بود که فرمود: "اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء".

و چه تأسف بار است از دست دادن عالمی چون او در زمانه ای که بیش از هر زمان دیگری به وجودش نیازمند بودیم . و به راستی اگر نبود اعتقاد به خداوند متعال و اعتماد به مشیت حکیمانه او، چه سخت و ناباورانه می‎نمود از دست دادن انسان های بزرگی همچون او.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران درگذشت عالم ربانی حضرت آیت الله العظمی منتظری را به محضر امام زمان (ع)، بیت شریف ایشان ، ملت بزرگ و حق طلب ایران و مراجع عظام راستین و عالمان روشن بین حوزه های علمیه تسلیت عرض می‎کند و از درگاه خداوند قادر متعال برای آن مرحوم علو درجات و همنشینی رسول بزرگوارش در بهشت رضوان مسألت دارد.
1388/9/29
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران