صفحه ۱۹

شناخته شد؛ و تلاش موفق استاد بزرگوار در پدید آوردن این اثر ارزشمند با حضور اساتید و محققین شرکت کننده و وزرای فرهنگ و آموزش عالی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفراء و نمایندگان فرهنگی کشورهای مختلف در ایران و میهمانان خارجی دهه فجر، طی مراسمی مورد تقدیر قرار گرفت.حضرت آیت الله خامنه ای که آن زمان در مقام ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند در این مراسم با اشاره به شرکت حضرت آیت الله العظمی منتظری در این دوره از کتاب سال فرمودند: بدون شک ایشان خواسته اند از سنت کتاب نویسی تقدیر کرده و مسؤولین وزارت ارشاد را بر انجام چنین امری تشویق کنند... این کتاب یکی از برجسته ترین کتب فقهی معاصر ماست که از نظر بنیان فقهی بسیار قوی و صاحب مباحث بسیار دقیق می‎باشد. روزنامه اطلاعات مورخه ‏67/11/23.

در لوح تقدیری که به همین مناسبت به معظم له اهدا گردید این چنین آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
"کتاب سال جمهوری اسلامی ایران"
حضرت آیت الله العظمی منتظری (مدظله العالی)

تلاش موفق شما در فراهم آوردن کتاب "دراسات فی ولایة الفقه" (تألیف) که اجابت تکلیف الهی همه عالمان، روشنفکران و نویسندگان جامعه انقلابی ما است بر شما و مردم ما مبارک باد.

در جامعه ای که آئین آن اسلام است و آهنگ عمومی آن انقلاب، و رهبر آن فقیه و حکیم و عارفی چون حضرت امام خمینی - مدظله العالی - شایسته است اگر تلاش فرهنگی در جایگاه بلند خود قرار گیرد به آن ارج و بهای لازم داده شود.

من به نام ملت ایران از شما به خاطر سهمی که در این واجب بزرگ پذیرفته اید قدردانی می‎کنم.

سید علی خامنه ای
رئیس جمهوری اسلامی ایران

ناوبری کتاب