اطلاعیه دفتر آیت الله العظمى منتظرى در مورد حکم غیرعادلانه نسبت به حجة الاسلام مجتبى لطفى


بسمه تعالى

"الملک یبقى مع الکفر و لایبقى مع الظلم "

سرانجام پس از یک بازداشت 50 روزه در سلول انفرادى بازداشتگاه اداره اطلاعات قم ، و همزمان با ایراد اتهاماتى بى اساس توسط مطبوعات وابسته و معلوم الحال ، در محاکمه اى غیرعلنى حجة الاسلام آقاى مجتبى لطفى (مسئول اطلاع رسانى دفتر آیت الله منتظرى ) به چهار سال حبس و پنج سال تبعید محکوم گردید، و بنابر حکم صادره ایشان در ایام تبعید حق فعالیت فرهنگى و تبلیغى نداشته و ممنوع القلم و ممنوع التالیف مى‎باشد; که چنین حکمى در نظام جمهورى اسلامى قابل تأمل و تأسف بسیار است !!.

ترویج افکار و اندیشه هاى آیت الله منتظرى ، فعالیت تبلیغى علیه نظام ، نشر اکاذیب و نشر اخبار بولتن هاى محرمانه اتهاماتى است که متوجه ایشان بوده و بر اساس آن حکم مذکور صادر شده است . اتهامات و حکم فوق بر اساس موارد و مصادیق زیر مى‎باشد:

1 - نقد و بررسى و جواب مطالب خلاف واقع مندرج در بولتن رسمى جامعه مدرسین و شوراى هماهنگى نیروهاى انقلاب اسلامى .

2 - همکارى در انتشار جزوه داخلى دفتر آیت الله منتظرى با عنوان "اطلاع " که حاوى گزارشات مربوط به مصاحبه ها، دیدارها، درسهاى اخلاق و نظرات معظم له بوده است .

3 - تنظیم مصاحبه هاى آیت الله منتظرى و تدوین مقالاتى در رابطه با حریم مرجعیت مظلوم شیعه .

این مسأله از آن جهت قابل تأسف است که در نظام جمهورى اسلامى که اساس و شالوده آن بر مبناى اسلام ، عدالت و آزادى بوده است ، بر علیه یک روحانى که از رزمندگان دوران دفاع مقدس و جانباز شیمیایى است این گونه حکم صادر مى‎شود; در حالى که توسط جراید و رسانه هاى وابسته و بولتن هاى جامعه مدرسین و... تحلیلها و گزارشات غیرواقع و سراپاکذبى همواره در حال انتشار است و متصدیان آن هیچ گاه جوابگوى مطالب خلاف واقع خود نبوده و همواره از مصونیت کامل برخوردارند.

این دفتر، ضمن محکوم نمودن این حکم غیرقانونى و ناعادلانه ، از همه دلسوزان انقلاب و نظام مى‎خواهد تا نگذارند بیش از این با نام دین و انقلاب حقوق انسانهاى بیگناه به بهانه هاى واهى پایمال و ضایع گردد.

(اللهم انا نشکوالیک فقد نبینا و غیبة ولینا و کثرة عدونا و قلة عددنا و شدة الفتن بنا و تظاهر الزمان علینا)

دفترآیت الله العظمى منتظرى

1387/9/10