‏تکذیب اظهارات دادستان دادگاه ویژه قم


 در پی چاپ اظهارات دادستان دادگاه ویژه قم در روزنامه های اعتماد، کارگزاران و جمهوری اسلامی ، تکذیبیه زیر از طرف دفتر آیت الله العظمی منتظری برای روزنامه های فوق الذکر ارسال شد.

بسمه تعالی

مدیر مسئول محترم روزنامه ..... دامت توفیقاته

پس از سلام - در مورد خبر مندرج در روزنامه شماره ..... در تاریخ 1387/8/22 تکذیبیه زیر ارسال می‎گردد، لذا خواهشمند است نسبت به درج آن در اولین شماره روزنامه و در همان صفحه و ستون اقدام نمایید.

1 - حجة الاسلام آقای مجتبی لطفی از طلاب فاضل حوزه علمیه قم و جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی است که در تاریخ 87/7/17 توسط دادگاه ویژه روحانیت دستگیر و اکنون بیش از یک ماه است که در زندان انفرادی به سر می‎برد. ایشان از اعضای رسمی دفتر آیت الله العظمی منتظری می‎باشد و مسئولیت ایشان تنظیم اخبار و اطلاع رسانی دفتر معظم له بوده است ; لذا کلیه مصاحبه ها و سخنرانی ها و اطلاعیه های آیت الله منتظری و دفتر ایشان را به خبرگزاری ها منعکس می‎نموده ، بدیهی است مسئولیت آن سخنان و نوشته ها به عهده شخص آیت الله منتظری و یا دفتر معظم له می‎باشد، و آقای مجتبی لطفی صرفا اطلاع رسانی نموده که این مسأله نیز در راستای وظیفه کاری ایشان بوده است .

2 - در مورد تهیه و توزیع جزوات و مقالات ، لازم به ذکر است که با کمال تأسف در سالیان اخیر اتهامات زیادی علیه حضرت آیت الله منتظری در روزنامه ها و مجلات رسمی کشور منتشر شده و می‎شود، که اخیرا در نشریه ای بنام "اطلاع " که متعلق به دفتر معظم له است به تعدادی از این اتهامات و اهانتها پاسخ داده شده (از جمله پاسخ به مطالب مجله 15 خرداد آقای سید حمید روحانی و یا نقد آقای اسدالله بادامچیان در رابطه با کتاب خاطرات ). بدیهی است مسئولیت این نشریه نیز به عهده این دفتر می‎باشد.

3 - در مورد ادعای نگهداری سی دی های خلاف اخلاق و تجهیزات دریافت از ماهواره توسط آقای عبداللهی دادستان دادگاه ویژه قم نیز لازم به ذکر است که خانواده آقای لطفی این مسأله را کذب محض می‎دانند.

4 - طبق اصل 39 قانون اساسی : "هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت ، زندانی یا تبعید شده به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است ". از نظر دین مبین اسلام نیز هتک حرمت مومن حرام است و هتک کننده از عدالت ساقط است .

موارد مذکور مصداق بارز هتک حرمت و حیثیت دفتر آیت الله منتظری و آقای مجتبی لطفی است که در آن روزنامه چاپ گردیده است . لذا طبق قانون مطبوعات نسبت به درج این جوابیه اقدام فرمایید. با تشکر.

دفتر آیت الله العظمی منتظری

1387/8/24