نرگس محمدی را آزاد کنید


باسمه تعالی

نرگس محمدی را آزاد کنید

وظیفه انسانی و نیز وظیفه اسلامی بنا بر «من اصبح و لم یهتمّ بامور المسلمین فلیس بمسلم» ایجاب میکند که اینجانب از مسیولین نظام جمهوری اسلامی درخواست نمایم که با توجه به بیماری شدید یکی از مادران زندانی، خانم نرگس محمدی، که متاسفانه هر لحظه خطر جانی یا ایجاد معلولیت ایشان را تهدید میکند، هر چه زودتر تا فاجعه‌ای رخ نداده است، ایشان را آزاد نمایند.

خانم نرگس محمدی یک زندانی ناشناخته نیست، بنابراین اگر مشکلی برای او پیش بیاید تمامی مسیولین نظام مقصّرند و علاوه بر پاسخگویی در محضر عدل الهی باید در برابر ملت پاسخگو باشند.

این یک سیره عقلایی است که در مواقع خاص، تصمیم عاجل گرفته شود و به آن عمل گردد. مرحوم آیت الله العظمی منتظری در کتاب خاطرات خود (صفحه 349) شخصی به نام عباس اشراقی نام می برد که در رژیم پهلوی از مجاهدین خلق و محکوم به حبس ابد بود ولی چون در زندان غش میکرد فوراً آزاد گردید تا مبادا خطرات احتمالی گریبانگیر رژیم شود.

امیدوارم مسیولین جمهوری اسلامی نیز هر چه زودتر زندانیان سیاسی و عقیدتی و بخصوص بیماران زندانی و سرکار خانم نرگس محمدی را آزاد کنند و از خطرهای احتمالی جلوگیری نمایند؛ که اگر خدای ناکرده محقّق شود موجب ننگ و نفرین ابدی خواهد گردید. والسلام.

احمد منتظری

1394/5/14