مقاله ای با عنوان «میلاد مبارک جرس» از: حجةالاسلام والمسلمین احمد منتظری


میلاد مبارک جرس

باسمه تعالی

سلام بر دوستان سایت جرس که آزادی بیان در صدر شعارهای آنان است.

قرآن کریم بیش از هزار و چهارصد سال پیش کسانی را بشارت داده است که یک‌طرفه قضاوت نمی‌کنند بلکه کلام را می‌شنوند و بهترین آن را انتخاب و تبعیت می‌کنند؛ و رسانه مبارک "جرس" و امثال آن، امکان عمل به این دستور مترقی را برای مردم فراهم کرده‌اند.

بسیار مشاهده شده است که سایت‌های مدعی اصولگرایی خبرهای دروغ را انتشار داده‌اند ولی از درج تکذیب‌نامه مربوطه خودداری کرده‌اند اما سایت وزین جرس همواره محل گفتگو بوده است و نظرات مخالف و منتقد را نیز آورده است.

در ماجرای برکناری آیت الله العظمی منتظری در سال 1368 هجوم رسانه‌ها و تریبون‌ها آنچنان یک‌طرفه و به دور از انصاف و عدالت بود که گاهی امر را بر دوستان ایشان نیز مشتبه می‌نمود و جواب دادن به سیل تهمت‌ها و سیاه‌نمایی‌های آنان فقط از طریق شب‌نامه ممکن بود.

همچنین در ماجرای حصر غیر قانونی که در سال 1376 بر ایشان روا داشتند و بیش از پنج سال به طول انجامید؛ در آن دوران اگر رسانه ای آگاهی بخش در اختیار مردم بود، شاید امروز شاهد رفتارهای فراقانونی و غیرقانونی نبودیم.

اما اکنون به برکت آمدن شبکه‌ها و سایت‌های اینترنتی صدای مظلومین نیز به گوش همگان می‌رسد و گرچه امکانات نابرابر است ولی راهی برای آگاهی بخشیدن به مردم و همچنین رسیدن تشنگان حقیقت به سرچشمه‌های زلال، وجود دارد که جرس از بهترین آنان است.

توفیق هرچه بیشتر این دوستان را از خداوند کریم و رحیم خواستارم. والسلام.

احمد منتظری

1393/4/30