تقاضای بیت آیت الله العظمی منتظری از زندانیان سیاسی برای شکستن اعتصاب غذا


باسمه تعالی

حضور محترم آزادگان اسیر در بند 350 زندان اوین و زندان رجایی شهر کرج

پس از سلام و تحیت؛ تهاجم ناجوانمردانه مأموران به زندانیان بی‌دفاع و ضرب و جرح آنان باعث شد بسیاری از شما عزیزان به عنوان اعتراض به این ستم و بی‌عدالتی آشکار دست به اعتصاب غذا زده و از طریق این تنها وسیله موجود، خواستار رسیدگی مسئولین به این حادثه دلخراش شوید؛ که البته از افراد غیور و آزاده‌ای چون شما، دور از انتظار نیست.

هم اکنون یک هفته از اعتصاب غذای شما می‌گذرد و پیامتان به گوش جهانیان رسیده است؛ و متأسفانه عدم رسیدگی به خواسته برحق شما، برگ دیگری بر دفتر خشونت و بی‌عدالتی مسئولین مربوطه افزوده است؛ آنان به جای مجازات مهاجمین و احقاق حقوق مظلومین، با ارعاب و تهدید و گفتار خلاف واقع، بر فاصله بین خود و مردم افزودند.

اکنون بیش از هر زمان دیگر این پرسش مطرح است که هدف از مبارزه با رژیم پهلوی چه بود؟ آیا خواسته مبارزین و مردم از آن همه فداکاری و ایثار و تحمل محرومیت‌ها، رسیدن به این نتیجه بود که همان فشارها بر دگراندیشان و منتقدین و زندانی نمودن آنان ادامه یابد ولی نام اسلام و اسلامی بر آن نهاده شود؟!

عزیزان در بند، ادامه اعتصاب غذا که سلامت و حیات شما را به خطر می‌اندازد، باعث نگرانی بسیاری از مردم شریف گردیده است؛ و دوستان و همفکران شما از ستم مضاعفی که بر شما می‌رود رنج می‌برند.

اینجانب به عنوان ندایی از سوی ملت شریف ایران، از شما تقاضا می‌کنم که به اعتصاب غذا خاتمه دهید و به نگرانی دوستان مخصوصاً خانواده‌های مظلوم و بی گناه خود پایان بخشید.

در موارد مشابه که پیش می آمد سفارش والد بزرگوار مرحوم آیت الله العظمی منتظری این بود که اضرار به نفس بیش از حد جایز نیست؛ بنابراین از شما مصرّانه می‌خواهم که از ادامه این اعتصاب غذا خودداری نمایید.

بدیهی است همان‌گونه که شما در آزمون ایمان و صبر و ازخودگذشتگی در راه حق و عدالت و آزادگی قرار دارید، مسئولین جمهوری اسلامی نیز در یک امتحان بزرگ آزموده می‌شوند؛ آنان باید از بین دو گزینه یکی را انتخاب کنند: تلاش در جهت شعارهای انقلاب اسلامی یعنی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی»، و یا رضایت دادن به تاراج این ارزش‌ها توسط عده‌ای فرصت‌طلب و تندرو.

امیدوارم هرچه زودتر مسئولین مربوطه به این وضعیت اسفناک خاتمه دهند و ضمن آزادی، حقوق تضییع شده شما را جبران نمایند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

بیت آیت الله العظمی منتظری

احمد منتظری

1393/2/7