پیام به ملت ایران به مناسبت شرکت در انتخابات


باسمه تعالی

پس از سلام و احترام به محضر باشرافت ملت رنجدیده و صبور ایران

به استحضار می‌رساند؛ در گذرگاه پرابهام و پیچیده کنونی که تصمیم‌گیری هم دشوار است و هم سرنوشت‌ساز، به عنوان یک شهروند خدمتگزار که در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران کراراً از سوی مردم مورد سوال قرار می‌گیرد نکاتی را به عرض می‌رسانم.

متأسفانه در این انتخابات نیز شورای نگهبان به جای نظارت، دخالت کرد و فراتر از اختیار قانونی خود، در واقع آن را دو مرحله‌ای نمود؛ در مرحله اول برخی شایستگان مورد اقبال ملت را رد صلاحیت کرد و فقط مرحله دوم انتخابات را به مردم واگذاشت تا ملت از بین افراد منتخب شورای نگهبان، کاندیدای خود را انتخاب کنند.

اما با وجود همه این کاستی‌ها، نمی‌توان بی‌تفاوت بود و از همین امکان مختصر در جهت بهبود اوضاع سیاسی اجتماعی کشور استفاده ننمود.

حال که بزرگان و دلسوزان نظام مخصوصاً حضرات آقایان هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی ائتلاف را به مصلحت انقلاب و اصلاح امور کشور دانسته‌ و شناخت خود را از برادر ارجمند جناب آقای دکتر حسن روحانی ابراز داشته‌اند، امیدوارم ملت شریف ایران با رأی قاطع خود، ایشان را در انجام وظایف شرعی و ملی و در عمل به وعده‌های انتخاباتی یاری فرمایند.

موجب شادی فراوان است که جناب آقای دکتر محمد رضا عارف در امتحان اخلاق‌مداری و فداکاری پیروز شد و مصلحت ملت و کشور را بر مصلحت خود مقدم داشت؛ اینجانب این پیروزی معنوی را به آن دانشمند فرزانه تبریک می‌گویم.

بیاییم با همدلی و همزبانی با یکدیگر، ضمن احترام به دیگر کاندیداهای محترم ریاست جمهوری، آقای دکتر حسن روحانی را که شخصیتی باتجربه و عاقل و دلسوز برای کشور می‌باشد انتخاب نماییم، تا رأی قاطع ملت پشتوانه اقدامات آینده او باشد، و ایشان بتواند کشور را به سمت آرمان‌های اصیل انقلاب یعنی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» رهنمون باشد.

به امید حفظ امانت آرای ملت از سوی مسئولین.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

بیت آیت الله العظمی منتظری

احمد منتظری

1392/3/22