پاسخ حجةالاسلام احمد منتظری به نامه همدردی مهندس عزت الله سحابی


پاسخ حجةالاسلام احمد منتظری :

باسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای مهندس عزّت الله سحابی دامت توفیقاته

پس از سلام و آرزوی سلامتی و موفقیّت جنابعالی

از اظهار محبّت و لطف شما بسیار تشکر می کنم.

از شخصیّت بزرگواری مثل جنابعالی که همواره در برابر ستم کاران ایستادگی نموده اید و در راه پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی صدمات زیادی را تحمّل نموده اید همین انتظار هست که انحرافات را تذکر دهید و خواستار اصلاح آن باشید.

همانطور که مرقوم فرموده اید مسألۀ حملۀ شبانه و تخریب و سپس پلمب دفتر مرحوم آیة الله العظمی منتظری(ره) بسیار تلخ و جانسوز بوده وهست.

افراد جاهل، دفتر کسی را خراب کردند که عمر شریف خود را در راه خدمت به مردم و احیاء ارزش های فراموش شده اسلامی گذراند و هیچگاه از انجام وظایف انسانی و اسلامی خود شانه خالی نکرد. حتی کسانی که با ایشان ابراز دشمنی می کردند از راهنمائی ها و دعای خیر ایشان بی بهره نبودند.

اینجانب که سالیان زیاد افتخار خدمت به ایشان را داشتم، این صفا و مهربانی را نسبت به همۀ اقشار مردم، با هر فکر و عقیده ای که داشتند، مشاهده می کردم.

او به کرامت انسان عقیده داشت و علیرغم همۀ مسائل و مشکلات، هیچگاه بر خلاف عقیدۀ خود عمل نمی کرد.

جای تأسف است که چنین خسارت عظیمی، در حضور بعضی مسئولین حکومتی صورت گرفت وسکوت مسئولان حوزوی را به دنبال داشت. امید است همگی به وظایف شرعی و وجدانی و انسانی خود عمل کنیم.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

احمد منتظری

1389/4/14


نامه همدردی مهندس عزت الله سحابی :

بسمه تعالی

خدمت حضرت حجة الاسلام احمد منتظری

سلام علیکم بما صبرتم فنعم عقبی الدار

حادثه درد آور حمله به بیت مرحوم خلد آشیان آیت الله العظمی منتظری و تخریب آن قطب تحقیق معارف مقدس اسلامی و آموزش روح اخلاص توحیدی برای هر مسلمان دردمند، من جمله این بنده، بسیار تلخ و جانسوز بوده وهست. چه می توان کرد، فعلا ً روزگار ملاحم است و جز صبر و پایداری و امید به رحمت و برکات پروردگاری بستن راه دیگری نداریم.

خداوند به سرکار عالی و بازماندگان و بیت معظم آن بزرگوار، صبر و تحمل عطا فرماید.

ارادتمند و دعاگو : عزت الله سحابی

1389/3/29