فراخوان جهت ارسال آثار مرتبط با حضرت آیت الله العظمی منتظری


فراخوان از کلیه کاربران و علاقه مندان

جهت ارسال آثار مرتبط با حضرت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه)

باسمه تعالی

زندگی و حیات انسان های بزرگ و اندیشمند، حماسه ای است که تاریخ را در بطن خود می‎پرورد و آن را در بستر زمان جاری می‎سازد. آنانی که فراتر از زمان خویش می‎اندیشند و همواره در روزگار خود غریب و ناشناخته اند. گریه های شبانه حضرت علی (ع) در دل نخلستان و سر بر چاه فرو بردن و غریبانه نالیدن او گواهی است بر این مدعا. اینان تاریخ سازان راستین ایام و دوران خویش اند.

و تاریخ ، این معلم بزرگ ، چه زیبا می‎آموزد که چگونه زیستن را از زیر و بم گذشته بیاموزیم و آن را چراغی فراسوی آینده سازیم .

درس انکارناپذیر تاریخ ، پذیرش و خشوع در برابر حق است و قیام بر باطل ، که حق و حقیقت ماندگار، و باطل محکوم به فناست ; و این قانون حاکم بر همیشه تاریخ است .

در هر برهه ای از زمان ، کوته بینان کژاندیش ، قصد آن دارند که با تحریف تاریخ ، سیر آن را به بیراهه کشند و با مخدوش کردن چهره های صادق و انقلابی ، تاریخ را آنگونه بنگارند که خود می‎خواهند، نه آنگونه که هست . هرچند آفتاب حقیقت در پس ابرهای خدعه و نیرنگ نمی ماند ولی تا طلوع خورشید حقایق ، روشنفکران و آزاداندیشان ، مسئولیتی بس خطیر در جهت تنویر افکار نسلی را دارند که غایب وقایع تاریخی بوده و در فضای غبارآلود تحریفات و خلاف گوئی ها جویای واقعیت و حقیقت اند.

حضرت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه) از جمله مجاهدان راستین تاریخ معاصر ایران است که از سال 1331 شمسی که اولین برخورد امنیتی را در کارنامه خویش داشته ، تا آخرین لحظات عمر شریفش یک لحظه از مجاهدت در راه حق باز نماند; و علی رغم تمامی ناملایمات روزگاران دور و نزدیک ، در برهه های حساس و سرنوشت ساز به انجام تکالیف الهی و انسانی خویش همت گماشته است .

اکنون بعد از سالها تبلیغات سوء رسانه های وابسته علیه ایشان و پس از خیزش های اخیر به علت رشد فزاینده اقبال نسل جوان و سوالات بسیاری که ذهن آنان را به خود مشغول داشته ، در کنکاشی نسبت به چند و چون مسائل ، بر آن شدیم تا در جهت واکاوی بهتر و شناساندن بیشتر ابعاد زندگانی آن فقیه همیشه مجاهد بکوشیم . بر این اساس سایت اینترنتی معظم له در نظر دارد تمامی آثار مربوط به ایشان ، شامل مطالب مخالف یا موافق ، قبل یا بعد از انقلاب ، ایام قائم مقامی و پس از آن ، دوران حصر خانگی و بعد از آن ، و هر مطلبی که به نحوی مرتبط با معظم له است را گردآوری و سامان دهی کند; لذا خواهشمند است :

الف : به دلیل آنکه در گذشته امکانات صوتی و تصویری و کپی برداری چندانی در اختیار نبوده و از طرف دیگر، آرشیو دفتر به دفعات مورد هجوم و غارت قرار گرفته است ، احتمال اینکه مدارک و آثاری در اختیار شما باشد که دفتر معظم له از آنها محروم می‎باشد; لذا آثاری را که در اختیار دارید، اعم از عکس ، پوستر، روزنامه ، مجله ، کتاب ، دست خط، فیلم ، نوار و...، نسخه ای از آن و یا اصل آن را برای ما ارسال نمایید.

ب : اگر نسبت به وجود مدارکی از معظم له در مجله ، روزنامه ، کتاب ، کتابخانه یا مؤسسه ، نهاد، ارگان یا اداره ای اطلاعاتی دارید، می‎توانید با ارسال آدرس های مربوطه ما را در تهیه آنها یاری نمایید.

ج : چنانچه خاطره با ارزشی در رابطه با معظم له دارید، آن را با ذکر جزئیات مربوطه ارسال فرمایید.

طریقه ارسال آثار:

آثار شما اگر قابل ارسال از طریق اینترنت می‎باشد، خواهشمند است آن را به آدرس ایمیل : Farakhan@AMontazeri.com ارسال فرمایید; و چنانچه قابل ارسال از طریق فوق نیست ، می‎توانید به آدرس پستی : قم ، بلوار شهید منتظری ، کوچه شماره 12 ، پلاک 326 ، بیت حضرت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه) ارسال نمایید.

در صورتی که درباره فراخوان مذکور پرسش و یا ابهامی دارید، می‎توانید از طریق ایمیل با آدرس فوق الذکر سوال های خود را مطرح نمایید.

امید است با ارسال آثار فوق ، ما را در انجام این وظیفه خطیر و در شفاف سازی فضای سیاسی جامعه و در نتیجه انتقال تاریخ حقیقی به نسل آینده همراهی نمایید. با تشکر وافر، نیازمند یاری شماییم .

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

دفتر آیت الله العظمی منتظری

اسفند ماه 1388 - ربیع الاول 1431