بیانیه بیت آیت الله العظمی منتظری به مناسبت برگزاری مراسم اربعین رحلت


  "السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک" 

  بسمه تعالی

   (من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه  فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا)

  چهل روز از رحلت جانگداز عبد صالح خداوند، اسطوره مجاهدت و مقاومت ، بزرگمرد عرصه فقاهت ، حضرت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه) می‎گذرد.

   چهل روز پیش ، آن فقیه بزرگوار، مشتاق و سبکبار، ندای (فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی) حق را لبیک گفت و امتی را ناباورانه ، عزادار و داغدار خویش نمود; و اینک در چهلمین روز فراغش به سوگ می‎نشینیم .

  به سوگ می‎نشینیم به یاد آن قلب همیشه تپنده تاریخ ، که در برابر تمامی جور و ستمی که بر او می‎رفت اسوه صبوری و پایمردی و استواری بود، اما تحمل و توان مشاهده کوچکترین ظلمی را در حق هیچ انسانی نداشت ، هر انسان با هر مسلک و عقیده و مرام ; او کرامت انسانی را بسیار ارج می‎نهاد. به پیروی از مولای خود حضرت علی (ع)، پست و مقام را تا زمانی ارزشمند می‎دانست که بتواند حق مظلومی را بستاند و پناه بی پناهی باشد یا باطلی را از جامعه بزداید.

  چهل روز است که روح پر فتوح آن عزیز به معراج رفته و در جوار رحمت الهی مأوا گرفته است .

  ضمن عرض تقدیر و تشکر از حضرات مراجع عظام و علمای اعلام ، دانشگاهیان و روشنفکران و کلیه اقشار ملت بزرگوار که با ارسال پیام و بزرگداشت آن مرجع عالیقدر، مقام والای علم و حریت را ارج نهادند، مراسم اربعین آن فقید سعید را با توجه به تضییقاتی که متأسفانه وجود دارد، بدین گونه به اطلاع می‎رسانیم :

  زمان : جمعه 1388/11/9 مطابق با سیزدهم صفرالمظفر، ساعت 3 الی 5 بعدازظهر

  مکان : قم ، بلوار شهید محمد منتظری ، دفتر و بیت فقیه عالیقدر

  بیت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه)

  1388/11/4