‏پیام تشکر و سپاسگزاری بیت فقیه عالیقدر آیت الله العظمی منتظری (ره)‏


بسم الله الرحمن الرحیم

(اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شی ء)

حضور محترم مراجع عظام ، علمای اعلام و ملت بزرگوار و شریف ایران

ضمن عرض سلام و ادب و با تقدیم احترام و تشکر از کلیه عزیزان و بزرگوارانی که در مراسم تشییع مجاهد نستوه و فقیه و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه) شرکت نمودند و موجب شادی روح پر فتوح معظم له و تسلای خاطر بازماندگان گشتند; و همچنین با تشکر وافر از پیامهای تسلیت و تعزیت همه عزیزان و سروران ، و نیز اظهار محبت های بی شائبه و صمیمانه همه انسان های آزاده ای که با مرام و مسلک های مختلف در مصیبت درگذشت این فقیه وارسته و شاگرد مکتب اهل بیت (ع) اظهار لطف و محبت نمودند و با اظهار شرمندگی بسیار از اینکه با کمال تأسف و تأثر بعضا توسط افراد معلوم الحال مورد آزار و اهانت قرار گرفتند.

پدر، استاد و مرجع عزیز ما و شما همچون فرزند برومندش شهید محمد منتظری مظلومانه زیست و مظلومانه ندای حق را لبیک گفت و تقدیر خداوندی چنین بود که در کنار او آرام گیرد. "هیهات منا الذلة " سرلوحه زندگی اش و "فزت و رب الکعبة" آخرین پیامش بود. ایمان به حق و حقیقت چنان با روح و ضمیرش عجین گشته بود که در برابر همه قدرتهای دروغین و تمامی مقامات و مناصب دنیوی شجاعانه ایستاد و تا آخرین لحظات زندگی سراسر افتخارش چون کوه استوار ماند.

بدون هیچگونه چشمداشتی مخلصانه اسلام و انقلاب را پاسداری نمود و در این راه سختی ها و ناملایمات بسیار و بی پایانی را مظلومانه و صبورانه تحمل نمود، و گویی امروز نیز خانواده و دوستان و علاقه مندان آن عزیز وارث آن سختی ها و مصائب گشته اند.

اکنون همگی در غم از دست دادن آن یار آزادیخواهان و پناه مظلومان و ستمدیدگان ، سوگوارانه به عزا نشسته ایم و وا اسفا که داغ سوگواری و عزاداری را نیز بر دلمان گذاشتند و ما را حتی از برگزاری مراسم بزرگداشت محروم نمودند و در این ایام یک بار دیگر ناباورانه تکرار تاریخ را نظاره گریم و گوشه ای از غم و رنج و اندوه و مصیبت خاندان اهل البیت (ع ) را با تمام وجود احساس می‎کنیم .

امروز به پیروی از اخلاق کریمانه آن وجود سرشار از فضایل که هیچگاه حاضر نبودند به خاطر ایشان کوچکترین مشکل و ناراحتی برای انسانی به وجود آید و علی وار تمامی ناراحتی ها و سختی ها را به جان می‎خرید و در دل دریاگونه اش می‎انباشت ، لذا خانواده و بیت ایشان همان طور که قبلا هم اعلام کرده ایم ، به خاطر حوادث و مشکلات عدیده ای که در چند روز گذشته عارض گردید و شاهد آن بودیم و همچنان ادامه دارد، از برپایی مراسم رسمی بزرگداشت و سوگواری برای معظم له معذوریم ; و در ایام محرم که به روال سالهای گذشته مجلس عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع ) در دفتر معظم له برگزار می‎شود به سوگ می‎نشینیم . از خداوند متعال برای ایشان رحمت و رضوان و حشر با اولیاء الله و برای همه عزیزان و سروران اجر اخروی را خواستاریم .

سربلندی و عزت ملت شریف ایران و عظمت و استقلال حوزه های علمیه را از خداوند منان خواهانیم .

"اللهم انا نشکوا الیک فقد نبینا و غیبة ولینا"

بیت مرحوم آیت الله العظمی منتظری 

هفتم محرم الحرام مطابق با سوم دی ماه 1388