پیام در پی رحلت فقیه عالیقدر و مجاهد نستوه آیت الله العظمی منتظری


بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

"من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر، و ما بدلوا تبدیلا"

بزرگ پاسبان تشیع علوی ، رادمرد قهرمان و شجاع اسلام و ایران ، اسطوره مقاومت ، مجاهدت ، فقاهت و دینداری ، سرمایه کم یاب مسلمانی و آزادگی ، فقیه عالیقدر و مجاهد نستوه آیت الله العظمی حاج شیخ حسینعلی منتظری (قدس الله نفسه الزکیة )، شربت وصال نوشید و روی در حریم یار نهاد. آن پیکر رنجور و دردکشیده اینک آرام یافته و آن روح خدایی اینک در جوار رحمت رب قرار گرفته است . آن دل دردمند که عمری در غم اسلام و مردم و حقوق آنان تپید و پروای حق داشت ، دیگر از تپش افتاده است . فقیه بزرگ شیعه و اسلام شناس بی بدیل و روح ربانی امت اسلام امروز در جوار پیامبر رحمت (ص) و اهل بیت مطهر(ع) اوست .

منتظری رفت اما خاطره مبارزات او برای تحقق جمهوری اسلامی با ماست . منتظری رفت اما حق گویی و آزادگی او چراغ راه کسانی است که حلاوت سیره علوی را از درس نهج البلاغه او می‎جستند و در زندگی و روش او می‎یافتند. سالها زندان ، شکنجه ، تبعید، شهادت و جانبازی فرزندان و تحمل مصائب در دوران ستمشاهی ، خیرخواهی و سخت کوشی در رشد و بالیدن نهال انقلاب و جمهوری اسلامی و تلاش مسئولانه و صادقانه همراه با رهبر فقید انقلاب (ره ) از او الگویی بی نظیر برای روحانیت شیعه ارائه کرد. زندگی او همه به تعلیم و تحقیق و تلاش برای عملی ساختن حقایقی که یافته بود، گذشت . مرگ او نیز بی شک جانها و دلها را بیدار، و یاد او برای همیشه خاطره معطر انسان علوی (ع) و حسینی (ع) را تداعی خواهد کرد.

این مصیبت جانکاه را به ولی اعظم خدا و امید جهان نور و عدالت ، به همه حق طلبان و آزادگان ، به همه مبارزان راه خدا در سرتاسر جهان ، به همه عالمان و فقیهان و به حوزه های علمیه و خصوصا شاگردان و ارادتمندان آن فقید سعید تسلیت می‎گویم .

قم المقدسة - احمد منتظری 

سوم محرم الحرام 1431 ق - 1388/9/29