صفحه ۹۷۹

متن اعلامیة روحانیون مبارز ایران دربارة خواسته‌‌هاى اعتصاب کنندگان غذااسناد انقلاب اسلامی، ج 4، ص 356.

تاریخ: 1271356
بسم الله الرحمن الرحیم
"یا ایها الذین آمنوا،
اصبروا و رابطوا و اتقوالله لعلکم تفلحون"

"این ایمان آورندگان در کار دین صبور باشید و یکدیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیا ومراقب کار دشمن باشید و خداى را پروا گیرید که پیروز و رستگار خواهید گردید" خواسته‌‌‌هاى اعتصاب کنندگان عبارت است از:

1) پایان دادن به تبعید غیر قانونى رهبر بزرگ اسلامى حضرت آیت‌الله العظمى خمینی

2) آزادى مجاهدین راستین آیت‌الله سید محمود طالقانی، آیت‌الله حسینعلى منتظری، سید مهدی‌ ‌هاشمی، مهندس عزت الله سحابى و مهندس لطف الله میثمی.

3) پایان بخشیدن به تروریسم خیابانى و اعدام مخالفین رژیم.

4) آزادى زندانیان سیاسى ایران.

5) انحلال سازمان فاشیستى و ضد امنیتى ایران (ساواک)

6) آزادى بیان و مطبوعات.

7) تشکیل کمیته‌اى از طرف کمیسیون حقوق بشر به منظور رسیدگى به وضع کلیه متهمین و زندانیان سیاسى ایران.

چهارمین روز اعتصاب غذاى روحانیون مبارز ایران و برادران دانشجو مصادف بود با اقامه نماز جماعت در صبحگاه بحث آزاد. تکمیل آرایش تالار و هجوم خبرنگاران و عکاسان از جمله روزنامه لوموند اومانیته، مژنفرم و گروهى از فیلمبرداران انگلیسى و فرانسوى و نیز اقامه جماعت پرشور نماز ظهر که هیجان آن چهره خبرنگاران را از شعف شکفته بود. فیلمبردارى مفصل از نماز جماعت که با شعار‌‌هاى الله اکبر، خمینى خدانگهدارتو، درود بر علماى انقلابى اسلام، درود بر مجاهد، رستاخیز رسوا شد، مرگ بر شاه خائن، تالار را به لرزه انداخته بود، بار دیگر اتحاد مسلمانان مبارز صدر اسلام را به یاد می‌آورد که چگونه با قدرت ایمان و اراده و با اتکا به نیروى خدا و مردم شکوه جاوید آفریدند و همچون جرقه‌‌‌هاى تابناکى در شب ظلمانى و یأس درخشیدند.

اتحاد و همبستگى دانشجو و روحانى در این مبارزه اصیل علیه دشمن بشریت بیانگر خاطره‌اى

ناوبری کتاب