صفحه ۸۷۹

سیاست ماهرانه شاه!

3) آیا کشته شدن آیت‌الله سعیدى و غفارى را به دست مأموران شاه از یاد برده‌اند؟

4) آیا حمله‌‌‌هاى ناجوانمردانه و غیرقانونى رژیم را به دانشگاه‌‌‌هاى تهران، تبریز، مشهد، شیراز، اهواز نشنیده‌اید؟ هم اکنون که گارد مسلح دستگاه همچون ابر سیاهى دامن ننگین خود را بر سر دانشگاه‌ها و مدارس علوم دینى گسترده و هر کس که نداى آزادى از حلقومش برآید، اعدام و یا به زندان‌‌هاى دراز مدت محکوم می‌شود.

5) آیا کشتن پى در پى جوانان غیور و مسلمان را به نام "خرابکار" که هدفى جز آزاد نمودن توده مردم رنجیده از عفریت فقر و بدبختى ندارند، ندیده‌اید؟ (جوانانى که در زیر شکنجه‌‌‌هاى جلادان شاه و یا در میدان تیر، صدایشان به صوت قرآن و خطبه‌‌‌هاى نهج البلاغه بلند است).

6) گرفتن عدة زیادى ازمدرسن حوزة علمیة قم و تبعید نمودن آنها از قبیل آیت‌الله منتظرى و مشکینی، خزعلی، فاضل قفقازی، آذری، صالحى و.... و به زندان افکندن تعدادى دیگر از قبیل ربانى شیرازی، گرامی، صالحى و على خامنه‌اى و ممنوع ‌کردن سخنگویان اسلام همچون فلسفی، سید عبدالکریم‌ ‌هاشمى نژاد، دکتر على شریعتی، بستن مساجد و حسینیه‌ها از قبیل مسجد هدایت، مسجد جواد، حسینیه ارشاد، مسجد جاوید، مسجد کرامت، مسجد امام حسن و.....

"و اکنون وظیفه ما در این بحران اجتماعى چیست؟؟"

آیا عید بگیریم و یا عزاى عمومى اعلام کنیم؟ قرآن کریم و رسول خدا وائمه طاهرین وظیفه ما را تعیین نموده‌اند: "اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا و ان الله على نصرهم لقدیر".

(سوره حج، آیه 40) و پروردگار ضمان فتح و پیروزى توده‌‌‌هاى ستمکش است.

پیامبر اکرم می‌فرماید: هر کس پادشاه ظالم و بیدادگرى را ببیند که بر مردم ستم می‌کند و دستورات خدا را تغییر می‌دهد (حلال خدا را حرام و حرام خدا را حلال می‌شمارد) و در این هنگام اوضاع اجتماعى را علیه او تغییر ندهد و براو سخت نگیرد، علیه دشمن خدا و مردم قیام نکند، بر پروردگار است که این شخص ساکت و بی‌تفاوت را با آن سلطان جائر به یک عذاب گرفتار سازد و به فرموده آیت‌الله خمینى تا فرصت از دست نرفته، تا دشمن بر تمام شئونات زندگى ما دست نیافته، فکرى کنید. به پا خیزید و متحد شوید و در اعلامیه دیگرى که ازطرف معظم له منتشر شد فرمود: تا رژیم شاه و اربابان او باشند ملت ایران روى خوشى را نخواهند دید. والسلام على اخواننا المسلمین

روحانیون حوزة علمیة قم
(س ش334[

ناوبری کتاب