صفحه ۸۷۸

متن اعلامیة روحانیون حوزة علمیة قم در بارة جنایات و مفاسد رژیم شاه در 15 خرداد و برپایى جشن‌‌هاى 2500 سالهاسناد انقلاب اسلامی، ج 4، ص279.

تاریخ: 28121353
بسمه تعالی

قال على علیه‌السلام: "کل یوم لایعصى الله فیه فهو یوم عید" (نهج البلاغه کلمات قصار)

علی(ع) پیشواى عالیقدر اسلام می‌فرماید: هر روز که در جامعه انسانها ظلم و ستم و گناه نشود آن روز عید آن جامعه‌هاست.

اکنون اى ملت مسلمان، ‌ اى پیروان مکتب علی، لحظه‌اى در اطراف سخن امیرالمومنین(ع) بیندیشید و فکر کنید. آیا جامعه ما (ایران) امروز عید دارد؟ آیا بر مردم ما، ظلم و ستم نمی‌شود؟ آیا فساد و آدمکشى وجود ندارد؟

ممکن است افرادى کوتاه فکر و کم اندیش گمان کنند که مردم در کمال آسایش و عدل و آزادى به سرمی‌برند. ما براى پاسخ دادن به این گونه افراد، گوش‌‌هاى از جنایات دولت را در همین دهه اخیر (از انقلاب خونین، سفید تا به امروز) بیان می‌کنیم تا آنان که بر اثر تبلیغات شوم دستگاه به وسیله رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها مجلات و آخوند‌‌هاى اوقافى و.... حقایق را وارونه و به عکس درک کرده‌اند، به خود آیند و حقیقت را آنطور که هست، دریابند.

1) آیا کشتار وحشیانه پانزده خرداد را نشنیده‌اید که بیش از پانزده هزار نفر از مردم بی‌دفاع را در تهران و نیز بیش از پانصد نفر را در قم و دیگر شهرستانها به امر شاه زیر رگبار مسلسل شهید کردند و با کمال بی‌شرمى نام انقلابشان را انقلاب سفید گذاشتند!!!!

2) جریان جشن‌‌هاى دوهزار و پانصد ساله براى احیاى نام پادشاهانى که به فرموده آیت‌الله العظمى خمینى "پادشاهانى که اعمال آنها روى تاریخ ایران را سیاه کرده"، این جشنها و پایکوبی‌ها زمانى بر پا می‌شود که عده زیادى از مردم شهرها و روستاها بر اثر خشکسالى در ایران دست بگریبانند. چندین هزار خانواده از جنوب خراسان و استان سیسان و بلوچستان آواره می‌شوند. نتیجه آن عیاشیها این می‌شود که کشور ما علاوه بر احتیاجاتش به مصنوعات خارجى حتى از نظر مواد غذایى نیز فقیر باشدوشاهد آن خریدن میلیونها تن گندم، روغن، برنج، سیب زمینی، پیاز، انواع میوه‌جات و گوشت‌‌هاى منجمد که از نظر اسلام حرام و نجس است از خارج، و از طرفى بذل و بخشش‌‌هاى دستگاه به عنوان وام کشور‌‌هاى ارباب همچون انگلستان، فرانسه و..... و یا به مستعمرات آنها همچون پاکستان، مصر، تونس، سنگال، الجزایر، اردن و.... در حدود 45 میلیارد تومان با بهره 2 درصد و گرفتن 63 میلیارد و صدو پنجاه میلیون تومان وام از کشور‌‌هاى آمریکا، ژاپن، و بانک جهانى با بهره 8 درصد و مقدار دیگر به عنوان سرمایه‌گذارى در کشور و این است

ناوبری کتاب