صفحه ۱۲۴۶

دزفول، اندیمشک، اهواز، اراک، منظقه نهاوند، نجف‌آباد و برخى از نقاط دیگر دست به حمله وحشیانه زده و پس از نابود کردن وسایل و اموال مردم عده‌اى را به خاک و خون کشیده‌اند، ملت آگاه ایران می‌داند که لحظات بسیار حساسى را می‌گذراند و کوچکترین غفلت و ساده‌نگرى ممکن است از سرعت روند جنبش عظیم بکاهد و به دشمن اسلام و مردم مجال تدارکات نیرو و ترتیب حملة مجددى را بدهد. لذا لازم است نکات زیر مورد توجه واقع شود:

1) ملت مسلمان ایران باید صفوف خود را بیش از پیش فشرده و متحد نمایند و به عناصر احیاناً فریب خورده و مزدور اجازه ندهد تا با بهانه‌‌‌هاى واهى و پوچ در جبهه متحد آنان رخنه نماید.

2) از برخورد خصمانه با برادران ارتشى که دستشان به جنایت و خونریزى آلوده نشده جداً بپرهیزند و بلکه دست برادرى با آنان بدهند و با کمک آنان در تقویت استقلال کشور و حفظ آن از حملات استعمارگران و تجزیه طلبان شرق و غرب کوشش نمایند.

3) از افراد پلیس و ارتش می‌خواهیم که بیش از این راضى نشوند که خود را فداى رژیمى نمایند که ثروت و منافع مملکت را در انحصار خود و هزار فامیل خود قرار دادند و مملکت را به خاک سیاه نشاندند. رژیمى که منفور ملت استو ملت با رفراندم‌‌هاى پیاپى به خصوص در تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینى بی‌اعتبارى و بی‌پایگى آن را اثبات نمود.

اینجانب ضمن اعلام همدردى با تمام خانواده‌‌‌هاى شهداى اخیر، مراتب تسلیت خود را به همه ملت ایران به ویژه اهالى شهرستان اصفهان و نجف‌آباد که روز یکشنبه 22 صفر را به مناسبت چهلمین روز شهداى اخیر خود به سوگ می‌نشینند، تقدیم داشته و امیدوارم هر چه زودتر پیروزى جنبش ما با تشکیل جمهورى اسلامى به رهبرى امام خمینى مبشر نجات تمام مسلمین و مستضعفین جهان باشد. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

حسینعلى منتظرى
(س ش482)

ناوبری کتاب