صفحه ۱۲۳۰

متن اعلامیة جمعى ازاساتید و فضلاى حوزة علمیة قم دربارة راهپیمایى سراسرى مردم ایران در تاسوعا و عاشورااسناد انقلاب اسلامی، ج3، ص490.

تاریخ: 2591357
بسم الله الرحمن الرحیم
"ان الله یحب الذین یقاتلون فى سبیله صفاً کانهم بنیان مرصوص"

ترجمه: همانا خداوند آنان را که چون بنیادى پولادین در مقابل دشمن صف کشیده، پیکار می‌کنند دوست دارد (سوره صف آیه 4)

روز‌‌هاى تاسوعا و عاشورا با برگزارى پرشکوهترین راهپیمایی‌‌‌هاى تاریخ به صورت رفراندمى بر ضد شاه و رژیم شاهنشاهى در سراسر مملکت سپرى شد، بیش از بیست ملیون نفر در تمام شهر‌‌هاى مملکت چون سیل خروشان به حرکت آمدند و با نظمى کامل و ترتیبى چشمگیر و شعارهایى مانند "مرگ بر شاه، رژیم شاهنشاهى سرچشمه فساد است، استقلال آزادی، حکومت اسلامی، نهضت ما حسینى است، رهبر ما خمینى است."

مشتى محکم بر دهان یاوه سرایان زدند که می‌خواستند با تبلیغات رسوا و زهرآگین خود، نهضت را غیراسلامى جلوه دهند یا مردم مبارز را مشتى خرابکار و یا تجزیه طلب و.... معرفى می‌کنند. شعارها و قطعنامه‌ها با صراحت، به وضوح به دنیا نشان داد که:

1) شاه و رژیم شاهنشاهى به هیچوجه پایگاهى در میان مردم ایران ندارد و ملت حتى در زیر فشار سرنیزه و مسلسل هم آن را تحمل نمی‌کند و قهراً حکومتى که پایگاه ملى نداشته باشد در هیچ جاى دنیا رسمیت ندارد.

2) رهبرى مرجع عالیقدر نائب الامام حضرت آیت‌الله العظمى خمینى دام ظله بدون چون و چرا مورد تأیید قاطع ملت است و بدون برآوردن خواسته‌‌‌هاى مذهبى و ملى معظم‌له هیچ راه حلى براى مشکلات ایران وجود ندارد.

3) هرگونه تلاشى که از ناحیه رژیم براى تحریف حقایق روشن صورت گیرد ملت در اولین فرصت آن را خنثى خواهد کرد.

4) ملت مسلمان ایران با وجود خشم فراوانى که نسبت به رژیم دارد و آن را عامل ریختن خون ده‌ها هزار تن از عزیزترین فرزندان اسلام و قرآن و عامل جنایات بیشمار دیگر می‌داند، داراى چنان رشدى است که می‌تواند هر وقت لازم بداند متانت خود را حفظ کند.

ناوبری کتاب