صفحه ۱۲۱۱

متن اعلامیة اساتید و فضلاى حوزة علمیة قم دربارة کشتار وحشیانة رژیم شاه در تهران و سایر شهرها در اول محرم 1399اسناد انقلاب اسلامی، ج3، ص459.

تاریخ: 1691357
بسم الله الرحمن الرحیم

"قد مکر الذین من قبلهم فاتى الله بنیانهم من القواعد فخر علیهم السقف من فوقهم و آتهم العذاب من حیث لا یشعرون"

اگرچه نقشه‌هایى علیه حق و اسلام می‌کشند، اما خداوند پایه‌‌‌هاى کاخشان را ویران می‌کند تا سقف بر سرشان فرو ریزد و از راهى که تصور نمی‌کردند گرفتار شوند.

رژیم سفاک ایران بار دیگر واقعه جانگداز خونین حسینى را در خیابان‌‌هاى تهران تجدید کرد. شب اول محرم هر سال براى ملت ایران شب الم است، اما این بار دست خونریز دولت غاصب نظامى تهران عزیز، به یک ماتمزده بزرگ و حمام خون تبدیل شد.

شب اول محرم 1399 دولت ستمگر نظامی، پیروان امام حسین علیه السلام و عزاداران حضرتش را چنان به رگبار مسلسل بست که در شهر تهران به تنهایى هزاران کشته و زخمى به جاى گذاشت و سراسر مملکت را دراین ماه حسینى مورد هجوم و حمله قرا داد، به گونه‌اى که روز و شبى نیست که در شهرها جمعى کشته نشوند.

تهران که در طول این مبارزات اسلامى حماسه آفرین بود و حوادث خونین و هولناک بیشمارى را یکى پس از دیگرى پشت سرگذارده، این باز نیز از میان خاک و خون با کمال رشادت و سربلندى برخاسته و به همراهى سراسر مملکت فریاد می‌زنند که ملت ایران رژیم فاسد و فروریخته را محکوم نموده و خواستار برقرارى حکومت اسلامى است.

بیرون آمدن دسته‌‌‌هاى عزادار در روز اول محرم، پس از آن همه خونریزى شبانه و کشتار بیرحمانه در حالى که کفن پوشان آماده شهادت و جمعى از کودکان معصوم پیشاپیش آنان در حرکت بودند، رشادت و شجاعت را به ثبوت می‌رساند.

دستگاه فاسد و شکست خورده ایران با تبلیغات و بیانیه‌‌‌هاى دروغین خود می‌خواهد رنگ این نهضت اصیل صددرصد اسلامى را دگرگون جلوه دهد و هر بار با الهام اربابش نام کمونیستها را به میان می‌کشند و آنقدر شتابزده کار می‌کند که حتى تناقضات گفته‌‌‌هاى خود را نمی‌فهمد. با اینکه اقرار دارد شعار تظاهرکنندگان لا اله الا الله و الله اکبر است در عین حال، آنان را ضد مذهب و کمونیست می‌خواند و نیز گاهى اعتراف می‌کند که پیام انقلاب ملت

ناوبری کتاب