صفحه ۱۲۰۳

متن اعلامیة جمعى از اساتید و فضلاى حوزة علمیة قم دربارة پشتیبانى از اعتصاب کارکنان صنعت نفتاسناد انقلاب اسلامی، ج3، ص447.

تاریخ: 99 1357
بسم الله الرحمن الرحیم
"یا ایها الذین آمنوا اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقوالله لعلکم تفلحون"

اى کسانى که ایمان آورده‌اید در راه خدا استقامت کرده و همدیگر را به پایدارى دعوت نموده و پیوند‌‌هاى خود را با هم مستحکم سازید و حریم خدا را حفظ کنید به امید اینکه همگى رستگار شوید.

مبارزات حق طلبانة ملت مسلمان ایران به رهبرى روحانیت راستین اسلام در یکى از حساسترین فراز‌‌هاى خود قرار گرفته است و اکنون همه کشور‌‌هاى کوچک و بزرگ جهان چشم به ملت قهرمان و به پا خاسته ایران دوخته‌اند که در این لحظه‌‌‌هاى پرشکوه تاریخى چگونه سرنوشت خویش را رقم خواهد زد. می‌توان گفت که جهان با ترس و امید، نگران موقعیت این کشور نفت خیز و مرد آفرین است. چه اینکه قدرت‌‌هاى استعمارگر از اینکه ملت مقدرات خود را به دست گیرد و مانع غارت و چپاول آنها شود، سخت نگران و هراسناکند و از طرفى ملل آزاده و ستمدیدة جهان هم در انتظار پیروزى ملت ایران به امید مانده‌اند که آزادى ملت ایران سرمشق همه آنان خواهد بود.

با توجه به موضع خطیر و شکوهمند جنبش اسلامى مردم ایران و حکم قاطع و صریح مقام رهبرى مبارزات حضرت آیت‌الله العظمى نائب الامام خمینى مدظله العالى و سایر آیات عظام در مورد گسترش اعتراضها و ادامة اعتصابات و تأکید بر قطع صدور نفت به خارج به خصوص ـ اسراییل دشمن اسلام و مسلمین ـ لزوماً یادآور می‌شود که فرا رسیدن ماه محرم ماه انقلاب و شهادت، ماه آزادگى و شهامت، بهترین فرصت براى یارى کردن فریاد حق طلبانه و نداى آزادى خواهى ملت مسلمان ایران خواهد بود اعتصاب کارگران و کارمندان قهرمان و فداکار صنعت نفت که از چندى پیش به تأیید مبارزات مردم ایران شروع شد و هنوز هم به شکل اعتصاب ادامه دارد، با شروع ماه محرم به مرحله حساس و گسترده خود وارد می‌گردد لازم به تذکر است پس از اعتصاب صنعت نفت که پشت استعمارگران را به لرزه درآورده، دستگاه جبار به انواع فشارها و خشونتها دست زد تا آنجا که از ضرب و شتم و قتل کارگران و کارمندان بی‌دفاع و حمله‌‌‌هاى شبانه به منازل آنان و حتى تهدید به تجاوز ناموسى نسبت به حریم عفتشان هم

ناوبری کتاب