صفحه ۱۱۹۶

متن اعلامیه جمعى از اساتید و فضلاء حوزه علمیه قم در زمینه کشتار‌‌هاى پى در پى شاه(در شهرستان‌ها و اعلام عزاى عمومى روز دوشنبه 17محرم‌الحرام 99)

تاریخ: شنبه 15 محرم 99سیر مبارزات امام خمینى در آئینه اسناد، ج 6، ص 388.
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم 25 آذر1357

اِنَّ اللّهَ یحِبُّ الَّذینَ یقاتِلُونَ فى سَبیلِه صَفّاً کاَنَّهُم بُنیانٌ مَرصُوص "سورة صف آیه 4»

ترجمه: همانا خداوند آنان را که چون بنیادى پولادین در مقابل دشمن، صف کشیده، پیکار می‌کنند دوست دارد.

روز‌‌هاى تاسوعا عاشورا با برگزارى پرشکوه‌ترین راهپیمایی‌‌‌هاى تاریخ به صورت رفراندمى بر ضد شاه و رژیم شاهنشاهى در سراسر مملکت سپرى شد. بیش از بیست میلیون نفر در تمام شهر‌‌هاى مملکت چون سیل خروشان به حرکت آمدند و با نظمى کامل و ترتیبى چشمگیر و شعارهایى مانند(مرگ بر شاه) رژیم شاهنشاهى سرچشمه فساد است، استقلال، آزادى حکومت اسلامی، نهضت ما حسینى است رهبر ما خمینى است، مشتى محکم بر دهان یاوه‌سرایان زدند که می‌خواستند با تبلیغات رسوا و زهرآگین خود، نهضت را غیر اسلامى جلوه دهند یا مردم مبارز را مشتى خرابکار و یا تجزیه‌طلب و... معرفى کنند.

شعارها و قطعنامه‌ها با صراحت به وضوح به دنیا نشان داد که:

شاه و رژیم شاهنشاهى به هیچ‌وجه پایگاهى در میان مردم ایران ندارد و ملت حتى در زیر فشار سرنیزه و مسلسل هم آن را تحمل نمی‌کند و قهراً حکومتى که پایگاه ملى نداشته باشد در هیچ جاى دنیا رسمیت ندارد.

رهبرى مرجع عالیقدر نائب‌الامام حضرت آیت‌الله‌العظمى خمینى دام‌ظله، بدون چون و چرا مورد تأیید قاطع ملت است و بدون برآوردن خواسته‌‌‌هاى مذهبى و ملى معظمٌ‌له هیچ راه حلى براى مشکلات ایران وجود ندارد.

هرگونه تلاشى که از ناحیه رژیم براى تحریف حقایق روشن صورت گیرد ملت در اولین فرصت آن را خنثى خواهد کرد.

ملت مسلمان ایران با وجود خشم فراوانى که نسبت به رژیم دارد و آن را عامل ریختن خون ده‌ها هزار تن از عزیزترین فرزندان اسلام و قرآن و عامل جنایات بی‌شمار دیگر می‌داند داراى چنان رشدى است که می‌تواند هر وقت لازم بداند متانت خود را حفظ کند.

مبارزه ملت در مرزى حساس قرار گرفته و مردم بی‌صبرانه در انتظارند که رهبرى نهضت

ناوبری کتاب