صفحه ۱۱۸۱

متن پاسخ آیت الله منتظرى به پیام امام خمینى مبنى بر ادامه مبارزه تا پیروزى نهایى انقلاب اسلامیآیت الله منتظری، خاطرات، ج1، ص412؛ اسناد انقلاب اسلامی، ج2، ص439.

تاریخ: 2181357
بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مقدس زعیم عالیقدر اسلام، حضرت آیت‌الله العظمى آقاى خمینى دامت برکاته

"سلام علیکم بما صبرتم"

پس از سلام، پیام روشنگر حضرت عالى بیش از هر چیز بیانگر عنایت خاص شما به نهضت مقدس اسلام ایران است. نهضتى که 16 سال قبل در یک مقطع حساسى از تاریخ مبارزات ملت مسلمان ایران که همة سرمایه‌ها و میراث‌‌هاى مادى و معنوى جامعة ما با سلطة شوم استبداد و استعمار به نابودى تهدید می‌شد، به رهبرى مراجع محترم و علماى اعلام خاصه آن زعیم بزرگ آغاز گردید و با وحدت کلمه و همبستگى کامل و حمایت بی‌دریغ و فداکاری‌‌هاى همه جانبه ملت مسلمان ایران ادامه یافت و بحمدالله اینک در پرتو رهبری‌‌هاى صحیح و قاطعانة حضرت عالى به اوجى شکوهمند رسیده است.

نهضت مقدسى که رژیم شیطانى حاکم، با همدستى ابرقدرت‌‌هاى راست و چپ، از هر گونه دسیسه و توطئه‌اى علیه آن دریغ نکرد. ولى خوشبختانه دست قدرت الهی، که فوق همه دستهاست، آنرا از انواع سستیها و انحرافها حفظ نمود.

نهضت بی‌نظیرى که در مدتى کوتاه، همة ابعاد زندگى امت و ملت ما را تحت تأثیر قرار داد و آثار حیات طیبة اسلامى و انقلاب بنیادى توحیدى را در تمام سطوح اجتماع، از منبر و مسجد و حوزه‌‌‌هاى علمیه تا دبستان و دبیرستان و دانشگاه، از کوچه و بازار و خیابان تا کارخانجات صنعتى و مجتمعات تولیدی، از بخش‌‌هاى خصوصى تا عمومى و ملی، از دور افتاده‌ترین روستاها تا بزرگترین شهرها نمایان ساخت.

جنبش عظیمى که با قدرتى اعجازآمیز، نومیدیها را به امید، تزلزلها را به قاطعیت، جبنها را به شجاعت، نفاقها را به وحدت، بدبینی‌ها را به تفاهم، و بالاخره بی‌تفاوتیها را به احساس مسئولیت بدل نمود و پیروزى آن، مبشر نجات سایر ملت‌‌هاى مسلمان و گسترش انقلاب حیاتبخش اسلام در سطح جهانى خواهد بود.

نهضت مقدسى که ضمن بی‌اثر ساختن نقشه‌‌‌هاى دیرینه استعمارگران غرب و شرق براى لکه‌دار ساختن اسلام عزیز و قدرت مذهب، حق را با ایجاد شکاف‌هاى عمیق در کاخ‌‌هاى ظلم و فساد نشان

ناوبری کتاب