صفحه ۱۱۶۷

محفوظ خواهد ماند و تلاش‌‌هاى نامرئى و مرموز براى لکه‌دار کردن جنبش اسلامى بی‌نتیجه خواهد بود.

2) پیروزى نسبى به هیچ وجه نباید ما را فریفته و موجب غرور کاذب و ساده اندیشى گردد و در شرایط کنونى که ملت مسلمان ما بر سر دوراهى مرگ و حیات است و دستاورد نهضت اسلامى مورد تهدید و توطئه‌‌‌هاى بین المللى چپ و راست، دچار تردید سازد چه آنکه در منطق قرآن، پیروزى نیرو‌‌هاى توحیدى در برابر طاغوت در سایه مبارزه و استقامت قطعى است "فاصبروا ان وعد الله حق و لا یستخفنک الذین یوقنون".

3) پیشرفت روزافزون نهضت بزرگ ملت ما، رژیم را سخت در تنگنا قرار داده و آگاهى و هوشیارى اقشار ملت مسلمان، به هیچ وجه نخواهد گذاشت تا بر سر خون‌‌هاى شهداى عزیزش که به سرنوشت ملت بزرگ اسلام مربوط می‌شود، مصالحه و معامله انجام گردد.

4) وحدت کلمه و همبستگى اسلامی، از مهمترین شرایط پیروزى است. بنابر این با تمام قدرت و کمال هوشیارى لازم است با سیاست‌‌هاى استعمارى و نفاق افکن رژیم در هر شکل و قیاف‌‌هاى باشد مبارزه را ادامه داد، در راه اراده خلل ناپذیر مردم نباید تغییرى ایجاد شود.

5) آنچه در خور تقدیر و ستایش است همبستگى اسلامى شدیدى است که بین قشر‌‌هاى روحانی، دانشگاهی، فرهنگی، تجار و کسبه، کارگران، کشاورزان و همه گروه‌‌‌هاى اجتماعى و سیاسى بوجود آمده، بطورى که همگى در صف واحد قرار گرفته‌اند با آهنگى بس سریع که در شکل اعتصابات گسترده‌شان نمایان گردیده، به نهضت اسلامى شکوه خاصى بخشیده‌اند.

از این رو اینجانب ضمن ارسال پیام خود به اساتید و دانشگاهیان محترم دانشگاه اصفهان، مراتب تشکر عمیق خود را از جمیع طبقات و اقشار مردم مسلمان ومبارز اصفهان اعلام می‌دارم و امیدوارم در پرتو توجه خاص حضرت ولى عصر ارواحنا فداه پایه‌‌‌هاى این همبستگى اسلامى روز به روز با پیوستن کلیه افراد لشکرى و کشورى به آن بیشتر و محکمتر شود و همگى با تشکل نیرو‌‌هاى اسلامى به پیروزى کامل جنبش با برقرارى یک نظام اسلامى برسیم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

حسینعلى منتظرى
15/ ذى الحجه/ 1398
(س ش444)

ناوبری کتاب