صفحه ۱۱۶۶

متن پیام آقاى حاج شیخ حسینعلى منتظرى به اساتید دانشگاه اصفهانآیت‌الله منتظری، خاطرات، ج2، ص852؛ اسناد انقلاب اسلامی، ج2، ص421.

تاریخ: 1581357
بسم الله الرحمن الرحیم

اساتید محترم دانشگاه اصفهان، برادران و خواهران دانشگاهی

اکنون که در نتیجه مبارزات ملت مسلمان ایران به آزادى نسبى دست یافته‌ام، با شرایط حساس و سرنوشت ساز کشورمان روبرو شده‌ام، شرایطى که کوچکترین ساده‌نگرى و غفلت ممکن است کشور را به پرتگاهى عمیق سوق دهد.

مرحله کنونى نهضت که ملت مسلمان را در آستانه پیروزى قرار داده، ارزان به دست نیامده، بلکه نتیجه مستقیم شهادتها، زندانها، تبعیدها، محرومیتها و قتل عام‌‌هاى پى در پى مردم مسلمان شهر‌‌هاى ایران است که متأسفانه هنوز هم ادامه دارد. نمونه جدید و بارز آن، حمله وحشیانه اخیر به دانشجویان عزیز دانشگاه تهران و سایر مردم مسلمان حمایت کننده از آنان است که به قتل و حرج عده کثیرى انجامیده و نفرت مسلمانان خاصه حوزة علمیه را بیش از پیش برانگیخته ومتأسفانه هنوز از تعداد کشته‌ها و مجروحین اطلاع دقیقى نداریم.

برادران و خواهران مسلمان، توجه دارید که در این شرایط حساس، چه مسئولیت سنگینى متوجه ما می‌باشد. رژیم حاکم که تمام درها را به روى خود بسته می‌بیند، دست به آخرین تلاشها خود زده و به این حقیقت رسیده که ملت مسلمان ایران در این جنبش عظیم اسلامى خود به رهبرى مراجع معظم بالاخص حضرت آیت‌الله العظمى نائب الامام خمینى دامت برکاته تا رسیدن به حکومت اسلامى زیر نظر روحانیت آگاه و رجال سیاسى متعهد، از دادن هزاران قربانى و شهید دریغ نکرده و نخواهد کرد، و از طرفى توطئه‌‌‌هاى اخیر خود را که با شیوه‌‌هاى مختلفى از قبیل تغییر لباس مأمورین و استخدام کولیها و زاغه نشینها صورت گرفته شکست خورده می‌بیند، از این رو ملت مسلمان ما باید آگاهانه با مسائل جارى برخورد کند تا به خواست خداوند متعال، محصول این همه فداکاریها و قربانیها را خود در جهتى که انتخاب کرده به دست آورد؛ بدین منظور تذکر چند نکته لازم است:

1) جنبش عظیم ملت ما، از آغاز با زیر بنا ایدئولوژى اسلامى آغاز گشته و در تمام طول عمر خود با همه نوسانات و بحرانها و توطئه‌هایى که در سر راهش بوده، اصالت اولیه خود را حفظ کرده و تا پایان نیز حفظ خواهد کرد و در پرتو رشد مذهبى سیاسى ملت مسلمان که محصول رهبری‌‌هاى قاطعانه حضرت آیت‌الله العظمى نائب الامام خمینى می‌باشد، از هر گونه انحرافى

ناوبری کتاب