صفحه ۱۱۶۴

متن پیام آقاى حاج شیخ حسینعلى منتظرى به مردم اصفهان و نجف‌آبادآیت‌الله منتظری، خاطرات، ج2، ص850؛ اسناد انقلاب اسلامی، ج2، ص419.

تاریخ: 1581357
بسم الله الرحمن الرحیم

برادران و خواهران مسلمان استان اصفهان و شهرستان نجف‌آباد دامت توفیقاتهم

سلام بر شما همه برادران و خواهران مبارز ومسلمانى که در راه به دست آوردن حقوق انسانى و اسلامى خود از هیچگونه رنج و تلاشى دریغ نمی‌نمایید. درود بر شهداى اسلام و قرآن، درود بر شهداى وقایع اخیر ایران که در راه عظمت بخشیدن جامعه اسلامى به شهادت رسیده‌اند. درود بر خانواده‌‌‌هاى داغدیده که با از دست دادن جوانان رشید و عزیز خود پیش از پیش چهره شوم استبداد حاکم بر ایران را رسوا نمودند.

این فداکارى شما مردم شرافتمند و مسلمان اصفهان و حومه بود که رسوایى رژیم استبدادى ایران را بیش از پیش آشکار ساخت و او را براى اولین بار به اعلان حکومت نظامى واداشت. اکنون که بوسیله فداکاریها و از خود گذشتگی‌‌هاى ملت مسلمان از زندان آزاد شده و آزادى خود و سایر زندانیان سیاسى را که به اتهامات واهى و سست، سالها عمر خود را در سیاهچال‌‌هاى زندان سپرى نموده، مدیون مجاهدت‌‌هاى ملت مسلمان می‌بینم.

بدیهى است این فداکاریها تا پیروزى نهایى و استقلال و آزادى کامل مملکت از چنگال اجانب چپ و راست و تشکیل حکومت اسلامى به رهبرى علماى اعلام خاصه مرجع عالیقدر اسلام حضرت آیت‌الله العظمى نائب الامام خمینى دامت برکاته ادامه خواهد داشت.

با اشتیاق فراوان که به دیدار شما مسلمانان آگاه و فداکار دارم، تصمیم داشتم روز جمعه 9/ ذى الحجه/ 98 خدمت رسیده و حضوراً از احساسات پاک شما تشکر کنم، ولى کثرت رفت و آمد و ضعف جسمى که در اثر ناملایمات و فشار زندان برایم پیش آمده، سفرم رابه تأخیر انداخت. ان شاء الله در فرصت مناسب به دیدار شما برادران و خواهران مسلمان خواهم رسید.

بدین وسیله از محبت‌‌هاى خالصانه و بی‌شائبه شما سپاسگذارى می‌شود و با یارى خداوند متعال، مبارزات حق طلبانه ملت ما تا پیروزى نهایى و تشکیل یک نظام صددرصد اسلامى ادامه خواهد یافت.

ناوبری کتاب