صفحه ۳۵۰

پرونده خدمات دستگاه حاکمه ایران که این روزها از ملت ایران مطالبه اجر و مزد آنها را دارد؟! در نهایت پررویى از ملتى که در زیر بار سنگین تحمیلات ظالمانه آنها کمر خم کرده است توقع دارند که در مقابل مشکلات طاقت‌فرسا خم به ابرو نیاورده و با کمال خوشرویى و مخلصانه در جشن و عزاى آنها که درست در جهت مخالف عزا و جشن ملت است فعّالانه شرکت کند!!

گستاخى را به حدى رسانده‌اند که مراجع تقلید و علماى اعلام و ائمه جماعات و به‌طور کلى قشر مذهبى را (که اکثریت نزدیک به تمام ملت را تشکیل می‌دهند) براى همکارى در جشن و سرور واهى خود تحت فشار گذاشته‌اند و بدون این‌که ذر‌‌ّه‌اى از آن همه جنایات و خیاناتى که در این دو سه ساله اخیر نسبت به دین و دینداران کرده‌اند، شرمى به خود راه دهند، از این طبقه شریف طلبکارانه مطالبه دارند که همه خلاف‌ها و مظالم آنها را که هنوز هم ادامه دارد ندیده بگیرند و خود را شریک در شادى و سرور آنها اعلام نمایند!!

اینها حاضر نیستند که حتى براى یک‌ بار منصفانه از خود بپرسند ملت مسلمانى که مرجع عالی‌شأن تقلید خود حضرت آیت‌الله‌العظمى جناب آقاى خمینى مدظله‌العالى را در تبعید می‌بیند و چند سال است از زیارت و وجود شریفش محروم است و آیت‌الله بزرگوار قمى را در تبعیدگاه جانکاه زابلستان و آیت‌الله جناب آقاى منتظرى را در حال تبعید به مسجدسلیمان و آیت‌الله روحانیآیت‌الله سید صادق روحانی. را در زندان سیاه شهر زاهدان مشاهده می‌کند چگونه می‌تواند در صف دشمنان این آیات عظام و بزرگوار به جشن بپردازد؟!!

اینها نمی‌خواهند قبول کنند مسلمانانى که می‌دانند زندان‌‌‌هاى هیأت‌حاکمه مملو از شریف‌ترین و ارج‌دارترین فرزندان مبارز اسلام است به خاطر زندانبانان بی‌رحم، پایکوبى و دست‌افشانى نخواهند کرد.

از مسلمانانى که هنوز امکان عزادارى براى شهداى مدرسه فیضیه و پانزده خرداد و پرونده‌سازی‌‌‌هاى بعد از آن به آنها داده نشده و داغ مرگ صدها شریف را بر دل‌‌‌هاى خود دارند نباید توقع داشت که در جشن جلادانى که خون همان شهدا از چنگال و دندانشان می‌ریزد، حتى ریاکارانه! شرکت نمایند.

جشنى که درست در آستانه برگزارى آن جلادان هیأت‌حاکمه یورش جدیدى به مراکز علمى و دینى برده و آشیانه طلاب بی‌پناه قم را مکرراً در نیمه‌‌‌هاى شب مورد هجوم قرار داده و

ناوبری کتاب