صفحه ۱۱۴

و موجب بدبینی بعضی اقشار به اصالت آن گشته است.

از این رو بر دانشمندان خبیر و بصیر لازم است در تصفیه و جدا نمودن این گونه آرای نادرست از مذهب به خصوص در بخش عقاید آن تلاش نمایند و علاوه بر آن به شبهاتی که در قبال تشیع می‎شود با دلیل منطقی و استوار پاسخ گویند و اسلام و مذهب را با اصول و قواعد پایدار شرع به ذهنیت جهان امروز نزدیک نمایند، تا گرایش نخبگان جهان و اهل ثقافت و فرهنگ جوامع شرقی به آن بیشتر شود. و لازم است با استفاده از وسائل روز همچون رادیو، تلویزیون و اینترنت، و نیز با زبان های زنده و معروف دنیا، مطالب غنی مذهب تشیع تبلیغ شود. این وظیفه ای است که نباید کسانی که تمکن علمی و مالی دارند، از آن غفلت نمایند.

در قرآن کریم آمده است: (الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لایخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا) ؛سوره احزاب (33)، آیه 39. "کسانی که رسالت های الهی را تبلیغ می‎کنند و از او می‎ترسند و از هیچ کس جز او هراسی ندارند، و خداوند در محاسبه کار آنان کفایت می‎کند".

و بدانند که آنچه در این راه از اموال و نیرو مصرف می‎شود و موجب اعلاء کلمة الله و نشر مذهب اهل بیت (ع) می‎گردد، بر خداوند مخفی نمی ماند؛ و او در روز حساب، بهترین پاداش را عطا خواهد نمود.

برتری نژادی و دینی

(سؤال) ما یهودیان به شما مسلمان ها به عنوان برادر و نسل اسماعیل نیاز داریم، از طرفی شما هم به ما به عنوان نسل مستقیم ابراهیم و فرزند اسحاق نیاز دارید. لطفا برای صلح، سخت تلاش نمایید. به کسانی که الله اکبر می‎گویند و در عین حال می‎گویند: من شمشیر هستم و می‎خواهم یهودیان را به قتل برسانم، بگویید: که این عمل، یک کار زشت، غلط و غیر

ناوبری کتاب