صفحه ۵۵۵

"خطبه 124 - قسمت سوم"

"انهم لن یزولوا عن مواقفهم دون طعن دراک ، یخرج منهم النسیم؛ و ضرب یفلق الهام، و یطیح العظام، و یندر السواعد و الاقدام؛ و حتی یرموا بالمناسر تتبعها المناسر، و یرجموا بالکتائب تقفوها الحلائب؛ و حتی یجر ببلادهم الخمیس یتلوه الخمیس. و حتی تدعق الخیول فی نواحر أرضهم، و بأعنان مساربهم و مسارحهم."

میلاد با سعادت حضرت علی (ع)

امروز سیزده رجب مصادف با ولادت با سعادت مولای متقیان حضرت امیرالمؤمنین (ع) است؛ این عید بزرگ را به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، و به همه مسلمانان و شیعیان جهان به ویژه شما برادران و خواهران که به همین مناسبت در هوای گرم در اینجا اجتماع کرده اید تبریک عرض می‎کنم. امیدوارم خداوند به من و به همه شما توفیق عنایت کند که از پیروان مولا امیرالمؤمنین (ع) باشیم. البته ما نمی توانیم مانند علی (ع) باشیم، ولی حداقل باید مطابق فرمایش خود آن حضرت پارسا، کوشا، پاکدامن، درستکار و در خط آن حضرت باشیم تا ان شاءالله در ساختن خود و جامعه ای سالم و عادلانه گام برداشته و در قیامت نیز آن حضرت شفیع ما باشد.

مولا امیرالمؤمنین (ع) در این باره می‎فرماید: "ألا و انکم لا تقدرون علی ذلک ، و لکن أعینونی بورع و اجتهاد و عفة و سداد"نهج البلاغه، نامه 45. "آگاه باشید شما بر چنین رفتاری توانا

ناوبری کتاب