صفحه ۴۷۶

مرگ رفتند و هدفی جز پیاده شدن اسلام نداشتند. اما این که حالا دولت ستیزه گر بعثی عراق ما را مجوس می‎خواند و جنگ را جنگ عنصری قلمداد می‎کند، بدان جهت است که صدام با اسلام کار ندارد، و او اصلا با اسلام مخالف است چه شیعه باشد چه سنی برایش فرقی نمی کند.

من ضمن این که از همه علما و ارگانهایی که از هفته وحدت استقبال کرده اند تشکر می‎کنم، انتظار دارم و تقاضایم این است که سعی کنند در هفته وحدت آنچه را لایق شخصیت پیغمبراکرم (ص) است انجام بدهند و اخلاق و سیره آن حضرت را برای برادران و خواهران تشریح کنند.

ما مثل مسیحیان نیستیم که عید کریسمس را با جشنهای آمیخته با رقص و... برگزار می‎کنند، حضرت مسیح (ع) شأنش اجل از این چیزهاست، قاعده این است که در جشن های کریسمس هم اخلاق و روش حضرت مسیح (ع) برای مسیحیان تشریح شود و از رفتار حکومتهایی که خودشان را منتسب به حضرت مسیح (ع) می‎دانند ولی ظلم و جنایت می‎کنند اظهار تنفر و انزجار شود.

ان شاء الله برادران اسلامی ما از هفته وحدت استفاده کاملی خواهند کرد و به برکت میلاد پیغمبراکرم (ص) آگاهی و آشنایی ما با آن حضرت بیشتر می‎شود؛ خداوند به همه گویندگان، به شعرا و سرایندگانی که به وسیله نثر و نظم در این هفته خدمت می‎کنند و علاقه خودشان را به نبی اکرم (ص) اظهار می‎کنند اجر جزیل عنایت فرماید، و به همه توفیق بدهد که عملا پیرو پیغمبراکرم (ص) باشیم، و همان طور که حضرتش طرفدار عدالت و حامی مظلومین و ضعفا بود، ما هم این چنین باشیم.

درس ما از عبارت نهج البلاغه این بود:

"رسل لاتقصر بهم قلة عددهم، و لا کثرة المکذبین لهم"

(پیامبرانی که کمی عددشان و کثرت تکذیب کنندگان آنان سبب تقصیرشان نشد.)

ناوبری کتاب