صفحه ۴۷۳

برای همین کشتند که گاهی از اوقات به خاطر بیت المقدس تهدید می‎کرد و می‎گفت من جلوی نفت را می‎گیرم؛ که شاید همین جور هم باشد.

بنابراین وقتی یک چنین قدرت اقتصادی در دست کشورهای اسلامی هست چرا باید خودشان را ضعیف کنند و تن به ذلت بدهند؛ برای این که با التماس یک اسلحه جزئی از آمریکا بگیرند، آن وقت اسرائیل با همه طرحها و تصویب نامه های سازمان ملل مخالفت می‎کند و از دستورهای خود آمریکا هم تخلف می‎کند، با همه اینها آمریکا همه قدرتش را در اختیار اسرائیل می‎گذارد، ولی کشورهای اسلامی ثروتشان را می‎دهند و مثل یک گدا ملتمسانه به طرف آمریکا دست گدایی دراز می‎کنند، اما به جای این که کمک دریافت کنند توسری می‎خورند. حالا اگر کسی از این دولتهای به اصطلاح مسلمان بپرسد شما غیرت اسلامیتان چه شده، نمی دانم چه جوابی دارند که بدهند. اگر ما مسلمانها با هم متحد باشیم و برای حفظ وحدت کلمه اختلافهای جزئی را کنار بگذاریم، قدرتی می‎شویم که غرب و شرق همه به ما نیازمند خواهند بود. امیدواریم برگزاری هفته وحدت زیربنا و زمینه ای باشد برای این که سایر مظاهر اختلاف و جنگ از بین ما مسلمانها برطرف شود.

تقوی تنها ملاک برتری

باید همه ما به این امر واقف باشیم که در اسلام زبان، جغرافیا و رنگ مطرح نیست، مسلمانان در هر جا که باشند با همدیگر برادر و خواهرند ولو یکی سیاه باشد و دیگری سفید و یا فرضا یکی ایرانی باشد و دیگری الجزایری و بالاخره عجم باشد یا عرب، همگی مصداق این آیه کریمه ایم که می‎فرماید: (یا ایها الناس انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقیکم)سوره حجرات، آیه 13 ای مردم ما شما را از یک مرد و یک زن آفریدیم و شما را شعبه ها و

ناوبری کتاب