صفحه ۴۷۰

شعائر خدایی را بزرگ بشمارد و تعظیم کند این ناشی از تقوای دلهاست؛ یعنی کسی که دلش پاک است در اثر پاکی دل همیشه شعائر خدایی را با عظمت برگزار می‎کند، حالا چه شعاری برای ما مسلمانها بالاتر از ولادت باسعادت پیغمبراکرم (ص) است؛ و با توجه به این که با ولادت آن حضرت جهان ولادت نوینی پیدا کرد، ما باید این ولادت را بزرگ بشماریم. لذا جای بسی تعجب است از این که چطور بعضی ها به خودشان جرأت داده اند بگویند این برگزاری جشن به مناسبت ولادت پیغمبراکرم (ص) بدعت است یا شرک است !! گویا این آیه شریفه قرآن را نخوانده اند.

بر این اساس دل پاک با تعظیم شعائر هماهنگ است، لذا من به سهم خودم از همه علما و بزرگان شیعه و سنی و همه قشرها و انجمنها و کانونها و ارگانهایی که از این "هفته وحدت" استقبال کرده اند و بنا دارند این هفته را به خوبی برگزار کنند تشکر می‎کنم، و به عنوان یک طلبه قم از همه گویندگان و شعرا تقاضا دارم که آنچه در توان دارند در این هفته وحدت به کار ببرند و اوصاف و اخلاق و رفتار پیغمبراکرم (ص) را به وسیله نثر و شعر برای برادران و خواهران تشریح کنند و توضیح بدهند، تا مردم مسلمان با اخلاق و رفتار پیغمبراکرم (ص) بیشتر آشنا بشوند.

منظور از برگزاری هفته وحدت همین است که به وسیله نثر و شعر و تشکیل انجمنها عظمت پیغمبراکرم (ص) را به دنیا و به تشنگان عدالت و حقیقت معرفی کنیم، که یک چنین شخصیت بارزی در هزار و چهارصد و اندی سال قبل آمد و بشر را به صلح و عدالت و حقیقت و توحید دعوت کرد، و حامی مستضعفین بود. چه خوب است کسانی که دم از اسلام می‎زنند و از پیغمبراکرم (ص) به عظمت یاد می‎کنند سیره آن حضرت را یاد بگیرند و عملا مجری عدالت و حامی مستضعفین باشند.

ناوبری کتاب