صفحه ۳۱

ربطی به ماهیت و تمایلات و ادراکات ثابت او ندارد، بشر ماقبل تاریخ و بشر امروز در اصل نیاز به سفر و جابجایی یکسان هستند ولی بشر دیروز با اسب و شتر مسافرت می‎کرد و بشر امروز با ماشین و هواپیما.

توجه نویسنده را به نکته دیگری جلب می‎کنیم که: در حال حاضر بیشترین جمعیت دنیا در کشورهای چین، هند، آمریکا، اندونزی، برزیل و روسیه ساکن هستند،چین یک میلیارد و سیصد میلیون، هند یک میلیارد و صد میلیون، آمریکا دویست و نود میلیون، اندونزی دویست و پانزده میلیون، برزیل صد و هفتاد و پنج میلیون و روسیه صد و چهل و پنج میلیون نفر. آیا در چین که بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون جمعیت دارد (یک پنجم جمعیت کره زمین) جز یک قانون حاکم است، و این قانون را اگر یک نفر تهیه و تنظیم کرده باشد (که ممکن است) معنایش جز این است که یک پنجم جمعیت فعلی کره زمین توسط یک نفر هدایت شده باشد؛ بنابراین چرا تعداد اندک پیامبران صاحب شریعت را زیر سؤال می‎برید؟! بشر با ماهیت یکسان می‎تواند یک قانون کلی برای اول تا آخر داشته باشد؛ به ویژه که در حال حاضر بحث جهانی شدن عرصه قانون و قانونگذاری مطرح شده است.

دلیل خاتمیت اسلام و پیامبر اکرم (ص)

و ثانیا - صحیح است که در زمان پیامبراسلام (ص) جز آن حضرت پیامبر دیگری مبعوث نشد و تنها آن حضرت پیامبر الهی بود، اما به چند نکته باید توجه شود:

ناوبری کتاب