صفحه ۲۷

برخی از آنها ولی برخی دیگرند، و هر کس از شما آنان را ولی و سرپرست خود برگزیند بی تردید از آنان است. همانا خداوند مردمان ستمگر را هدایت نمی کند.

4- یا ایها الذین آمنوا ان تطیعوا فریقا من الذین اوتوا الکتاب یردوکم بعد ایمانکم کافرین.آل عمران (3)100/.

ای مؤمنان اگر فرقه و دسته ای از اهل کتاب را اطاعت کنید، شما را پس از آنکه ایمان آورده اید به کفر باز می‎گردانند.

5- و من یشاقق الرسول من بعد ما تبین له الهدی و یتبع غیر سبیل المؤمنین نوله ما تولی و نصله جهنم و سأت مصیرا.نساء (4)115/.

و هر کس از پیامبر(ص) پس از آنکه راه هدایت برایش روشن گردید جدایی گزیند و راهی بجز راه مؤمنین پیماید، آنچه را خود به عنوان ولی برگزیده است بر او مسلط خواهیم کرد و او را به جهنم واصل خواهیم نمود؛ و چه بدجایگاه و مقامی است.

6- اتبعوا ما انزل الیکم من ربکم و لا تتبعوا من دونه اولیاء قلیلا ماتذکرون.اعراف (7)3/.

آنچه از جانب خدا به شما نازل گردیده پیروی دارید و بجز او هرگز کسانی را به سرپرستی برنگزینید؛ و چه کم پندپذیرید.

7- الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور و الذین کفروا اولیاؤهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات اولئک اصحاب النارهم فیها خالدون.بقره (2)257/.

خداوند ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آورده اند، آنان را از تاریکیها به نور می‎راند و آنان که کفر ورزیدند رهبرانشان طاغوتها هستند که آنان را از نور به تاریکیها می‎رانند؛ هم اینان اهل دوزخند و در آن جاودانه خواهند ماند.

8- الم تر الی الذین یزعمون انهم آمنوا بما انزل الیک و ما انزل من قبلک یریدون ان یتحاکموا الی الطاغوت و قد امروا ان یکفروا به و یرید الشیطان ان یضلهم ضلالا بعیدا.نساء (4)60/.

آیا نمی نگری به آنان که می‎پندارند به آنچه به تو و به پیامبران پیش از تو فرود آمده

ناوبری کتاب