صفحه ۸۷۰

پیوست شماره 47:

پیام معظم له به مناسبت اولین سالگرد فاجعه خونین هفده شهریور

مورخه ‏1358/6/15
بسم الله الرحمن الرحیم
ولاتقولوا لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

بیایید اکنون که پیوند مکتب و خون در انقلاب اسلامی ما مستحکم گشته، رسالت خون و شهادت را عمیقا درک کرده و در این لحظه های خون رنگ زمان که سرزمین اسلامی ایران، به خون هزاران شهید رنگین است پیام شهیدان را به گوش تاریخ برسانیم.

برادران و خواهران مسلمان، احساسات پرشور و بی شائبه ای که به مناسبت بزرگداشت شهدای به خون خفته هفده شهریور سال 57 ابراز می‎دارید و شور و هیجانی که با اشگ و سوز و فریاد همراه است بیانگر راستین روحیه انقلابی شماست. روحیه ای که در طول مبارزات خستگی ناپذیر ملت مسلمان ایران به رهبری قائد اعظم حضرت امام خمینی همواره پشتوانه فریادها و خروشها و اقدامات و تصمیمات ما بوده است.

ملت مسلمان ایران، انقلاب اسلامی شما از همان نقطه ای آغاز شد که حرکت انقلابی توحید در طلیعه تاریخ آغاز گشت یعنی گفتن نه در برابر هر پدیده، نظام، قدرت و تشکیلاتی که با نظام عقیدتی و سیاسی توحیدی راستین مغایرت دارد. موضع گیری پشت سنگر لااله الاالله و نفی شرک طاغوت و استعمار در همه چهره و اشکال شرقی و غربی و چپ و راستش و شوریدن به بی عدالتی و استبداد و ستم در کل زمین و کل تاریخ.

توحید ابراهیمی، اسلام محمد و تشیع علی از این نقطه آغاز شد و موضع گیری قاطعانه و انقلابی مبارزان خداپرست همه ادوار تاریخ به قیمت خونها، اشکها، سوزها، کشتارها، قتل عام ها، آتش سوزی ها، محرومیت ها، اعدام ها و آوارگی ها تمام شد تا امانت پاک خدا و رسالت انسان که بر کوه، زمین و زمان عرضه شده و تنها انسان پذیرای آن گشت سالم به دست انسان متعهد این قرن سپرده شود و اکنون شما ملت شجاع ایران امانت دار پاک باز و راستین این امانت بزرگ الهی بوده که در راه حفظ و

ناوبری کتاب