صفحه ۸۶۸

پیوست شماره 46:

پیام معظم له به مناسبت پایان اعتصاب ملت مسلمان و شجاع ایران

مورخه ‏1357/11/27
بسم الله الرحمن الرحیم

ملت مسلمان ایران، برادران و خواهران گرامی

اکنون که به خواست خداوند قاهر غالب، نهضت انقلابی اسلامی شما که با خون شهیدان پاکتان آبیاری شد، به ثمر رسیده و از زیر بار استبداد و استعمار سرخ و سیاه رها شده اید، لازم است به نکات زیر توجه شود:

1 - حفظ و ابقاء آزادی و عدالت تحصیل شده نیز بسته به مقدار رشد و فداکاری شما است.

2 - لازم است همه اقشار ملت همبستگی و وحدت کلمه خود را همچون گذشته حفظ نمایند و متوجه تحریکات دشمنان باشند زیرا اینک تنها سلاح دشمن ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی است.

3 - افراد غیر مسئول از بازداشت افراد بطور کلی خود داری نمایند و مطمئن باشند که افراد فاسد و لازم التعقیب، شناسایی شده و می‎شوند و به زودی بازداشت و مجازات خواهند شد.

4 - پخش اسلحه و مهمات جنگی در بین مردم عادی، امنیت کشور را در معرض خطر قرار می‎دهد. واجب و لازم است اسلحه و مهمات جنگی به مراکز و افراد تعیین شده از طرف کمیته های اسلامی تحویل گردد تا به مراکز و افراد صالحه انتقال یابد.

5 - از کارمندان و کارکنان و مسئولین محترم ادارات دولتی و موسسات عمومی تقاضا می‎شود که کاملا بر کار خود مسلط شوند و در حفظ و پاسداری اموال دولتی و عمومی جدیت کنند و با احساس مسئولیت و رویی باز با مراجعین خود مواجه شوند. از کار و انجام وظایف محوله فرار نکنند و در هر لحظه خدا را شاهد و ناظر رفتار خود بدانند.

6 - از تجار و اصناف و پیشه وران استدعا می‎شود در کسب و کار خود انصاف و عدالت را رعایت فرمایند و از کسبهای حرام و معاملات ربوی اجتناب کنند، از سد

ناوبری کتاب