صفحه ۸۶۷

ندارد، در همین دو روز عمال جنایتکار او با اجرای توطئه های محکوم به شکست اربابانش در شهرهای دزفول، اندیمشک، اهواز، اراک و منطقه نهاوند و نجف آباد و برخی نقاط دیگر دست به حمله وحشیانه زده و پس از نابود کردن وسائل و اموال مردم عده ای را به خاک و خون کشیدند. ملت آگاه ایران می‎داند که لحظات بسیار حساسی را می‎گذراند و کوچکترین غفلت و ساده نگری ممکن است از سرعت روند جنبش عظیم بکاهد و به دشمن اسلام و مردم مجال تدارک نیرو و ترتیب حمله مجددی را بدهد. لذا لازم است نکات زیر مورد توجه واقع شود:

1 - ملت مسلمان ایران باید صفوف خود را بیش از پیش فشرده و متحد نماید و به عناصر احیانا فریب خورده و مزدور اجازه ندهد تا به بهانه های واهی و پوچ در جبهه متحد آنان رخنه نمایند.

2 - از برخورد خصمانه با برادران ارتشی که دستشان به جنایت و خونریزی آلوده نشده جدا بپرهیزند و بلکه دست برادری به آنان بدهند و با کمک آنان در تقویت استقلال کشور و حفظ آن از حملات استعمارگران و تجزیه طلبان شرق و غرب کوشش نمایند.

3 - از افراد پلیس و ارتش می‎خواهیم که بیش از این راضی نشوند که خود را فدای رژیمی نمایند که ثروت و منافع مملکت را در انحصار خود و هزار فامیل خود قرار دادند و مملکت را به خاک سیاه نشاندند. رژیمی که منفور ملت است و ملت با رفراندوم های پیاپی بخصوص در تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی بی اعتباری و بی پایگی آن را ثابت نمود.

اینجانب ضمن اعلام همدردی با تمام خانواده های شهدای اخیر، مراتب تسلیت خود را به همه ملت ایران به ویژه اهالی شهرستان اصفهان و نجف آباد که روز یکشنبه 22 صفر را به مناسبت چهلمین روز شهدای اخیر خود به سوک می‎نشینند تقدیم داشته و امیدوارم هرچه زودتر پیروزی جنبش ما با تشکیل جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی مبشر نجات تمام مسلمین و مستضعفین جهان باشد. والسلام علیکم

‏20 صفر 99 - حسینعلی منتظری ‏

ناوبری کتاب