صفحه ۸۶۳

پیوست شماره 43:

پیام معظم له به مناسبت راهپیمایی تاسوعا و عاشورا و کشتار وحشیانه رژیم شاه در شهرهای اصفهان و نجف آباد، مورخه ‏1357/9/24

بسم الله الرحمن الرحیم

"یا ایها الذین آمنوا استعینوا بالصبر والصلوه، ان الله مع الصابرین، و لاتقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لاتشعرون. و لنبلونکم بشیی من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس والثمرات و بشر الصابرین. الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون اولئک علیهم صلوات من ربهم و رحمه و اولئک هم المهتدون ".

ملت مسلمان و شجاع ایران

بار دیگر رژیم استبدادی ایران دست به جنایتی وحشتناک زد که ابعاد آن به مراتب از جنایات قبل بیشتر و هولناکتر بود. چون ملت شریف ایران در روزهای تاسوعا و عاشورای سرور شهیدان حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام راهپیماییهای عظیم و باشکوهی را که در حقیقت یک رفراندوم تاریخی بود در سراسر کشور، حتی در قراء و قصبات، ترتیب داد و بدین وسیله نظام استبدادی موجود را محکوم و خواست خود را مبنی بر تشکیل حکومت جمهوری اسلامی به رهبری مراجع عالیقدر اسلام، به ویژه حضرت آیت الله العظمی خمینی مدظله العالی اعلام نمودند.

رژیم ایران به دنبال این رفراندوم تاریخی (که در هر کشور دیگر به وقوع می‎پیوست رژیم آن قهرا ساقط می‎شد) فهمید که هیچ گونه پایگاهی در میان مردم ندارد؛ به ناچار تحت تظاهرات به اصطلاح ملی و میهنی ! به نفع رژیم عده ای از اشرار و او باش مزدور را در پناه مامورین دلال در اکثر شهرهای ایران به راه انداختند و با شعار " جاوید شاه " به ملت مسلمان حمله کردند و عده زیادی را کشته و یا مجروح کردند؛ مساجد و بیمارستانها، منازل، مغازه ها و وسایل نقلیه را به آتش کشیده و یا تخریب نمودند و حتی نوامیس مردم را مورد تجاوز و هتک قرار داده و به مقدسات مذهبی اهانت نمودند.

از باب نمونه، عمال و مزدوران رژیم در روزهای یازده و دوازده محرم در یک عقب نشینی تاکتیکی ناگهان به طور بی سابقه و هولناکی شهر اصفهان و حومه

ناوبری کتاب