صفحه ۸۵۹

پیوست شماره 41:

پاسخ معظم له به پیام روحانیون شهرستان نجف آباد پیرامون جنایات خونبار رژیم در این شهرستان و...، مورخه ‏1357/8/24

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرات حجج اسلام و وعاظ محترم شهرستان نجف آباد دامت افاضاتهم

پس از سلام و تحیت،نامه تاثرانگیزتان مشتمل بر اخبار مولمه در رابطه با آخرین حملات وحشیانه رژیم حاکم به مردم بی دفاع و شجاع آن شهرستان واصل شد و موجب تاسف عمیق گردید.

این روزها در ایران، فجیع ترین جنایات و کشتار -که در حقیقت چهره واقعی " فضای باز سیاسی " و " آشتی ملی " می‎باشد- عادی ترین شکل را به خود گرفته و ریختن خون انسانهای بی گناه، حتی زنان و کودکان معصوم، امری عادی شده، هر روز و هر ساعت از نقاط مختلف، فاجعه یا فجایعی گزارش می‎شود که هر یک از دیگری دلخراشتر است. این وقایع بر خلاف تفاوتهای ظاهری، حکایت از تحولاتی در روند جنبش اسلامی ملت ایران دارند که از باب نمونه به برخی از آنها اشاره می‎شود:

1 - ملت مسلمان ما بر اساس پیروی از آیات عظام و علمای اعلام بویژه مرجع عظیم الشان حضرت آیت الله العظمی آقای خمینی مدظله العالی در راه گسستن زنجیرهای استبداد و استعمار و نیل به آزادی و استقلال در پرتو حکومت اسلامی مصمم و قاطع است و در این مسیر که مسیر انبیای عظام و ائمه اطهار علیهم السلام است از دادن قربانیها و تحمل خسارات مالی و جانی هر قدر لازم باشد دریغ ندارد.

2 - رژیم حاکم که از ابتدا هیچگونه پیوندی با ملت نداشته با جنایات و کشتارهای پی درپی در سراسر کشور روز به روز برکینه و نفرت مردم مسلمان افزوده به نحوی که خصومت و تضاد با نظام حاکم در متن زندگی همه طبقات قرار گرفته و هر روز به شکلی نمایان می‎شود.

3 - وحدت کلمه و همبستگی همه اقشار ملت مسلمان ما که از یک اصل اعتقادی و ایدئولوژیکی سرچشمه می‎گیرد در مراحل مبارزات کنونی رشد یافته و روز بروز بر

ناوبری کتاب