صفحه ۸۵۳

العظمی نائب الامام خمینی می‎باشد از هرگونه انحرافی محفوظ خواهد ماند، و تلاشهای نامرئی و مرموز برای لکه دارکردن جنبش اسلامی بی نتیجه خواهد بود.

2 - پیروزی نسبی به هیچ وجه نباید ما را فریفته و موجب غرور کاذب و ساده اندیشی گردد، و در شرایط کنونی که ملت مسلمان ما بر سر دو راهی مرگ و حیات است و دستاورد نهضت اسلامی مورد تهدید و توطئه های بین المللی چپ و راست قرار گرفته دچار تردید سازد، چه آنکه در منطق قرآن پیروزی نیروهای توحیدی در برابر طاغوت در سایه مبارزه و استقامت قطعی است "فاصبر ان وعدالله حق و لایستخفنک الذین لایوقنون ".

3 - پیشرفت روز افزون نهضت بزرگ ملت ما رژیم را سخت در تنگنا قرار داده، و آگاهی و هوشیاری اقشار ملت مسلمان به هیچ وجه نخواهد گذاشت تا بر سر خونهای شهدای عزیزش که به سرنوشت ملت بزرگ اسلام مربوط می‎شود مصالحه و معامله انجام گردد.

4 - وحدت کلمه و همبستگی اسلامی از مهمترین شرایط پیروزی است؛ بنا بر این با تمام قدرت و کمال هوشیاری لازم است با سیاستهای استعماری و نفاق افکن رژیم در هر شکل و قیافه ای باشد مبارزه را ادامه داد، در راه اراده خلل ناپذیر مردم نباید تغییری ایجاد شود.

5 - آنچه در خور تقدیر و ستایش است همبستگی اسلامی شدیدی است که بین قشرهای روحانی، دانشگاهی، فرهنگی، تجار، کسبه، کارگران، کشاورزان و همه گروههای اجتماعی و سیاسی بوجود آمده، به طوری که همگی در صف واحد قرار گرفته اند با آهنگی بس سریع که در شکل اعتصابات گسترده شان نمایان گردیده، به نهضت اسلامی شکوه خاصی بخشیده اند.

از این رو اینجانب ضمن ارسال پیام خود به اساتید و دانشگاهیان محترم دانشگاه اصفهان مراتب تشکر عمیق خود را از جمیع طبقات و اقشار مردم مسلمان و مبارز اصفهان اعلام می‎دارم، و امیدوارم در پرتو توجه خاص حضرت ولی عصر ارواحنا فداه پایه های این همبستگی اسلامی روز به روز با پیوستن کلیه افراد لشکری و کشوری به آن محکمتر شود، و همگی با تشکل نیروهای اسلامی به پیروزی کامل جنبش با برقراری یک نظام اسلامی برسیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
‏5 ذی الحجه 1398 - حسینعلی منتظری ‏

ناوبری کتاب