صفحه ۱۵۵۵

درس خواهیم رفت و حتی تصمیم به تخریب داخل حسینیه هم در همان جلسه گرفته شده بود، و وقتی اواخر شب از این مطلب مطلع شدم نتوانستم به خود بقبولانم که آنها چنین عمل زشتی را مرتکب خواهند شد و لهذا با هیچکس در میان ننهادم و چنین پنداشتم که لابد عده ای خواهند آمد و وقتی جلسه درس و استاد و شاگردان معنون و بزرگوار و... را دیدند از خود شرم کرده و حداکثر شعاری داده و خواهند رفت.

صبح شنبه ‏73/10/3 ساعت ‏8/50 صبح، زشت ترین روزی است که بر تاریخ انقلاب اسلامی مان گذشته است.

پس از پایان درس فقه، عده ای به اصطلاح طلبه 20 الی 30 ساله به سرکردگی دونفر طلبه معمم !! شعارهای همیشگی شان را تکرار و ناگهان در برابر چشمان حیرت زده و ناباورانه شاگردان درس فقیه عالیقدر که بنا بر توصیه های مکرر ایشان با صبر و حلم انقلابی و توصیف ناپذیری سکوت نموده و فقط تماشاگر آنها بودند شروع به شکستن تریبون و صندلی و آینه و واژگون کردن بخاریهای روشن و... نمودند و سپس با کمال بیشرمی اعلام کردند که فردا هم خواهند آمد و مانع برگزاری درس خواهند شد و هر کس فردا برای درس حضور یابد حکم ضد انقلاب را خواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای

خدای متعال خود شاهد است که ارادت و علاقه و دلسوزیی که اینجانب به شما و انقلاب و نظام دارم بیش از علاقه این جمع تظاهراتچی است و به همین جهت است که نمی توانم در مقابل حرکات زشتی که در ظاهر به نام حمایت از شما و در واقع برای بدبینی و اختلاف و... از طرف عناصر معلوم الحال و فرصت طلب انجام می‎شود ساکت باشم و ناچار دست به قلم بردم،و با توجه به شناختی که از حضرتعالی دارم یقین دارم که از کلام این حقیر آزرده خاطر نخواهید شد و الامانند گذشته و مانند بقیه فقط تماشاگر این اوضاع می‎گردیدم.

آنچه بیش از همه موجب تاثر خاطر حقیر و بسیاری از مومنین گشته است مسائلی می‎باشد که بر افراد زندانی و خانواده های آنان و... می‎گذرد، چه اینکه به هیچ وجه توجیهی بر آن نمی توان یافت، و بسیار سخت است باور این مطلب که دلسوزان انقلاب و نظام به اتهامات واهی در زندان و در معرض برخوردهایی باشند که

ناوبری کتاب