صفحه ۱۵۵۴

برداشتی نموده اند" و من هم در جواب گفتم اگر امر دایر شود بین اینکه بگویند آیت الله مومن راست می‎گوید یا اطلاعات و دادگاه ویژه همه خواهند گفت آیت الله مومن، که ایشان ناراحت شد و دیگر بحثی نشد. تا این ساعت اکثر اسباب و اثاثیه و کل آرشیو دفتر در اختیار آنهاست و بر حسب ظاهر آن را فراموش شده تلقی می‎نمایند.

ه - در تمام سنوات گذشته با لطائف الحیل سعی شده که حالت ترس و خود گریزی نسبت به دفتر و بیت فقیه عالیقدر ایجاد شود و به منظور اخلال در درس فقیه عالیقدر به طرق مختلف عده ای از فضلا را تهدید و مرعوب کرده اند که البته توفیقی هم نیافته اند.

و - و اما آخرین قضیه: در روز جمعه ‏73/10/2 (پس از پخش اعلامیه های اهانت آمیز در سطح شهر قم) حدود 200 نفر با اجتماع در مقابل حسینیه شهدا شعارهای زشت و زننده ای سر دادند و سپس بر درب ورودی حسینیه (که زمانی نه چندان دور محل برگزاری سمینارهای ائمه جمعه و تجمع نهضتهای آزادیبخش سراسر جهان و محل درس فقیه عالیقدر است و ایشان در تمام دوران جنگ تحمیلی از این حسینیه مشوق رزمندگان عزیز و... بودند) پلاکاردی با عنوان " مسجد ضرار " نصب نمودند.

بد نیست بدانید که از اول ماجرا تا آخر نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شاهد ماجرا بودند و هیچ گونه عکس العملی از خود نشان ندادند، گرچه لابد بر حسب قوانین و مقررات بایستی برگزار کنندگان چنین اجتماعاتی ولو محدود مشخص و مجوز لازمه را از وزارت کشور و فرمانداری محل کسب نمایند. یکی از سرکردگان این اجتماع چیزی شبیه قطعنامه ایراد و در آن خواستار برکناری آیت الله مومن و تعطیلی درس فقیه عالیقدر شد و به مسئولین یک هفته مهلت داد تا نسبت به تعطیلی درس اقدام کنند و الا خود آنها چنین خواهند کرد.

در جلسه ای که عصر همان روز در مدرسه معصومیه گرفته شد گفته اند که تا یک هفته دیگر که مهلت داده ایم آبها از آسیاب می‎افتد و لذا خودمان فردا برای تعطیلی

ناوبری کتاب