صفحه ۱۵۵۰

جواب و سند و دلیل کافی وجود داشت اما ایشان سکوت کردند، زیرا آنان را هم عضو خانواده خود دانسته و دفاع کردن را موجب تشدید تضاد خانوادگی و داخلی و به زیان نظام و انقلاب می‎دانند و لذا سکوت برایشان گواراتر بوده و هست، و به همین خاطر من هم نمی خواهم از این مقوله ها حرف بزنم که این قبیل مجادله ها پنجه در روی برادر افکندن است، بلکه می‎خواهم بر اساس "کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته " از ظلمهایی که در این راستا به کسانی دیگر شده و از عوارضی که ایجاد کرده و می‎کند سخن بگویم.

حضرت آیت الله خامنه ای

در طی چند سال گذشته به عناوین مختلف دههانفر دستگیر شده اند و مسائل مختلفی بر ما گذشته است که فقط به مواردی از آن پرداخته و توضیحاتی مختصر پیرامون آنها نگاشته که امید است مطمح نظر قرار گیرد. البته اینجانب درحدی نیستم که خواسته باشم در مقام قضاوت قرار گیرم ولی آنچه مهم و باعث ذکر این مورد گشت اتفاق نظر راجع به عدم تناسب جرم ! و احکام صادره نسبت به برادران و سروران عزیزی است که جملگی از مخلصین و محبین امام و انقلاب اسلامی بوده و در این راه افتخار آفرین لحظه ای تردید به خود راه نداده اند و همین بس که جملگی از پیش کسوتان انقلاب و جبهه و جنگ و از خانواده های محترم و گرانقدر شهدا می‎باشند و به همین جهت است که این مورد را مقدم بر بقیه موارد و به جهت مراعات مصالح عالیه و حقوق شرعیه مسلم این عزیزان، تقاضامندم مورد توجه و امعان نظر حضرتعالی قرار گیرد.

الف - افراد و احکام صادره:

1 - حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ غلامحسین ایزدی: اینجانب کوچکتر از آنم که خواسته باشم در مورد فضائل و مناقب و مراتب بلند زهد و تقوا و... ایشان توضیح دهم و خود حضرتعالی یقینا نسبت به ایشان و سوابق و لواحقشان شناخت کامل دارید. به هنگام دستگیری، ایشان نماینده فقیه عالیقدر در نجف آباد و سرپرست و مدرس حوزه علمیه با افتخار این شهر شهید داده بودند که بازداشت ایشان منجر به

ناوبری کتاب