صفحه ۱۵۴۴

پیوست شماره 243:

نامه جمعی از شاگردان معظم له: اخلالگری در درس فقه ایشان به حضرات آقایان علما و مراجع مورخه ‏1373/10/3

بسمه تعالی و الیه المشتکی

حضرات آیات و علماء اعلام و مسئولین محترم حوزه علمیه قم "وفقهم الله لمرضاته "

ضمن عرض سلام، به اطلاع آقایان می‎رسانیم که در تاریخ ‏1373/10/3 و در پایان درس فقیه عالیقدر حضرت آیت الله العظمی منتظری (حفظه الله تعالی) جمعی تحریک شده -حدود 30 تا 40 نفر از طلاب مبتدی و جوان - اقدام به شکستن و تخریب وسائل در حسینیه شهدا (محل درس) نمودند و با شعارهای بسیار زننده که حاوی توهین نسبت به استاد گرامی حوزه و نیز حمایت از رهبری بود به ایجاد ناامنی پرداختند و بعد هم با تهدید طلاب و فضلا (به اینکه از فردا درس تعطیل است و اگر کسی در درس حاضر شود به عنوان ضد انقلاب با او برخورد خواهد شد) سعی در به تعطیل کشاندن درس نمودند؛ البته هیچکس به آنها پاسخی نداد و طبق سفارشات مکرر فقیه عالیقدر و همانند معظم له سکوت نمودیم.

حال جای سئوال است که این افراد با چه مجوزی این اقدامات غیر قانونی و غیر شرعی را انجام می‎دهند؟

چرا از سوی مسئولین امر اقدامی برای رعایت امنیت و قانون صورت نمی گیرد؟

اگر ادعا می‎شود که اینها مردمند، آیا شاگردان ایشان جزء مردم نیستند؟ یا عده ای از مردم حق دارند حق دیگر مردمان را نادیده بگیرند؟

آیا این عده که روزقبل هم (بعد از نماز جمعه) اقدام به هتاکی کرده و روز قبل از آن اطلاعیه داده بودند و هیچ گونه مانعی برای حرکات غیر قانونی خویش نیافتند! از دیدگاه مسئولین و آقایان علماء کاری پسندیده انجام داده اند و این گونه اعمال را حمایت از رهبری می‎دانند؟ اگر این اعمال را ناروا می‎دانند، پس چرا اقدام صریحی برای توقف این حرکات نابخردانه انجام نمی گیرد؟

آیا اگر حضرت امام خمینی (قدس سره الشریف) به جای سفارش به استفاده مردم و نظام از درس ایشان نعوذ بالله سفارش به آزار و اذیت می‎نمودند این افراد زشت تر از

ناوبری کتاب