صفحه ۱۵۴۰

پیوست شماره 241:

پیام تسلیت معظم له به مناسبت در گذشت حاج سید احمد خمینی

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

جماران - جناب مستطاب آیت الله آقای حاج سید مرتضی پسندیده دام عزه و توفیقه

پس از سلام و تحیت، مصیبت ناگوار ارتحال نابهنگام مرحوم مغفور یادگار حضرت امام طاب ثراه جناب مستطاب حجه الاسلام آقای حاج سید احمد خمینی رحمه الله علیه که عمر خود را در راه انقلاب و اهداف حضرت امام قدس سره صرف نمود موجب تاسف و تاثر شد.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و به حضرات علماء اعلام و خدمتگزاران به اسلام و کشور و به همه علاقه مندان و به بیوت شریفه و محترمه حضرات امام خمینی (ره) و طباطبائی و ثقفی مخصوصابه حضرتعالی و والده مجلله مکرمه ایشان و خانواده و فرزندان بخصوص جناب مستطاب ثقه الاسلام آقای حاج سید حسن آقا دامت توفیقاته و به جناب مستطاب آیت الله سلطانی دامت برکاته تسلیت می‎گویم. و از خداوند قادر متعال برای آن مرحوم غفران و حشر با اجداد طاهرین سلام الله علیهم اجمعین، و برای همه بازماندگان و علاقه مندان صبر جمیل و اجر جزیل و برای فرزندان و یادگاران آن مرحوم سلامت و سعادت و توفیق بیشتر مسئلت می‎نمایم.

در خاتمه به منظور تسلی خاطر والده مجلله ایشان که سابقا داغ فرزند عزیز و ارزنده خود مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج آقا مصطفی طاب ثراه و فعلا داغ حجه الاسلام آقای حاج سید احمد را دیده اند حدیث با ارزش و تسلی دهنده ای از امام صادق علیه السلام را یادآور می‎شوم باشد موجب صبر و بردباری ایشان گردد:

فی الکافی (ج 3، ص 218) بسنده عن ابی عبدالله (ع) قال: "ولد یقدمه الرجل افضل من سبعین ولدا یخلفهم بعده کلهم قد رکبوا الخیل و جاهدوا فی سبیل الله ".

"انسان یک فرزند را از پیش بفرستد وداغ او را ببیند برای او افضل است از هفتاد اولاد که بعد از او بمانند ودر راه خدا جهاد نمایند". والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

‏17 شوال المکرم 1415 - ‏1373/12/27 ‏
قم، حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب