صفحه ۱۵۱۵

مرجعیت دفاع کردند و به دنبال آن مردم دیگر شهرها یکی پس از دیگری قیام کردند تا بالاخره آن رژیم خونخواری که توسط همه جهانخواران حمایت می‎شد از پای درآمد.

اگر نبود حرمت مراجع و علما و حساسیت مردم به حفظ این حرمت این انقلاب به ثمر نمی رسید. این موضوع را دشمن دیر زمانی است دریافته لذا با طرح نقشه های مختلف درصدد هتک حرمت علما و روحانیت در بین مردم بوده است ولی بحمد الله به علت آشکاربودن چهره پلید دشمن و هوشیاری مردم موفقیت چندانی به دست نیاورده است.

متاسفانه اخیراعده ای از خودیها این نقش را به عهده گرفته اند و فارغ از تمام مشکلات مملکت، تمام هم و غم خود را مصروف آن می‎کنند و آن هدفی را که دشمن از نیل به آن ناکام مانده است تعقیب می‎کنند و خطر اینجاست که به اسم دفاع از اسلام و انقلاب عمل می‎کنند و همین امر ممکن است باعث مشتبه شدن مردم گردد و اگر خدای نکرده کوچکترین موفقیتی در این زمینه بدست آورند سرمایه بزرگی را از دست داده ایم که جبران ناپذیر است.

منظور از ذکر این مطالب اتفاقات ناگواری است که حدود یک ماه پیش در قم اتفاق افتاده است. حضرت آیت الله العظمی منتظری در روز 21 بهمن سخنانی را بعد از درس در جمع محدود طلاب ایراد فرمودند. بعد همانهایی که چندین سال است هدف شومی را دنبال می‎کنند بدون آنکه به عواقب خطرناک آن توجه داشته باشند وارد عمل شدند. ابتدا با تحریف سخنان معظم له در جمع عده ای از علاقمندان به انقلاب باعث شدند بعد از نماز جمعه عده ای در جلو دفتر جمع شده و پس از مدتی اسائه ادب و اهانت متفرق شدند.

شب بعد عده زیادی از نیروهای اطلاعات و سپاه و انتظامی پس از قطع تلفن های منطقه به محاصره کوچه های اطراف دفتر پرداختند، سپس با طرز بسیار زشتی با شکستن قفلها و دربهای دفتر و حسینیه شهدا هر چه را دیدند بردند. وقتی به روش کار و اقلام اجناس برده شده توجه شود مشخص می‎شود طراحان این عملیات هدفی جز هتک حرمت و اسائه ادب به یک مرجع تقلید با آن همه سوابق درخشان در انقلاب نداشته اند. کاری کردند که در تاریخ کم سابقه یا بی سابقه است. بدعتی گذاشتند که معلوم نیست به کجا بینجامد.

ناوبری کتاب