صفحه ۱۴۹۸

2 - پس از درس که خدمت ایشان رسیدیم و نظر مشورتی عده ای از دوستان و شاگردان معظم له را با ایشان در میان گذاشتیم بنا شد که نوار سخنرانی به هیچکس داده نشود و فرمودند داعی بر پخش آن نداریم؛ اما وقتی عده ای نامشخص متن تحریف شده سخنان ایشان را همراه با تهمت و افترا و دروغ پخش نمودند و عده ای را تحریک کردند تا در مقابل بیت ایشان شعارهای اهانت آمیز بدهند ایشان فرمودند حال که تحریف شده صحبت مرا پخش کردند صحیح آن را در اختیار مردم قرار دهید، این بود که نوار پیاده شد و در اختیار طالبین قرار گرفت.

3 - روز شنبه ‏71/11/24 عده ای معلوم الحال با آوردن عده ای از طلاب مبتدی در جلسه درس ایشان اغتشاش نموده و درگیری بوجود آوردند که منجر به دستگیری تعدادی از شاگردان معظم له گردید، و در ساعت 10 شب حمله ای توسط بیش از هزار نفر مامورین رسمی اطلاعاتی و نظامی به دفتر و حسینیه شهدا انجام شد که شرح آن در اطلاعیه دفتر معظم له مورخه ‏71/11/28 منعکس گردیده که به پیوست تقدیم می‎شود.

حمله ای که با محاصره خیابانها و کوچه های اطراف همراه بود و موجب رعب و وحشت اهالی منطقه گردید و به عنوان مثال همسر دوست قدیمی و برادر خوانده جنابعالی مرحوم آیت الله ربانی املشی همین که به خشونت مامورین اعتراض کرد مورد تعرض قرار گرفت و غش کرد و بی هوش شد و چون تلفن های منطقه را هم قطع کرده بودند امکان استمداد از اورژانس وجود نداشت.

4 - در تاریخ ‏71/11/28 از خبرگزاری جمهوری اسلامی تماس گرفتند و تقاضای مصاحبه با معظم له را نمودند که ایشان قبول نکردند. وقتی این مطلب را به خبرگزاری منتقل نمودیم اصرار کردند که حتما مصاحبه ای انجام شود و دلیل آنها این بود که در تمام دنیا علیه ایران تبلیغاتی به راه افتاده و بسیار گسترده است و دائما هم مشغول هستند و خلاصه علیه کل نظام و انقلاب اسلامی تبلیغات می‎کنند؛ به همین دلیل بود که قرار شد این مصاحبه با اینجانب انجام شود که البته در انعکاس آن بسیار کم لطفی شد و مقدار زیادی هم با تحریف و تکذیب روبرو گردید.

5 - در پی نفرت عمومی از تعرض به مقام مرجعیت و همدردی بسیاری از علما و طبقات مختلف مردم با ایشان، مهاجمین با اشاعه اکاذیب و شایعات به توجیه اعمال

ناوبری کتاب