صفحه ۱۴۹۶

پیوست شماره 226:

نامه حجه الاسلام احمد منتظری به حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی مورخه ‏1372/1/5

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران،حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای هاشمی

پس از سلام و عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر و حلول سال نو و آرزوی موفقیت و سلامت برای جنابعالی.

پیرامون حوادث اخیر قم و تعرض به حریم یکی از استوانه های انقلاب اسلامی و مرجعیت تقلید لازم دانستم مصدع اوقات شریف شوم که بنا بر نص قرآن کریم: لایحب الله الجهر بالسوء من القول الامن ظلم.

از آن زمان که به یاد دارم والد معظم را به جرم دفاع از حریم اسلام و قرآن و ارزشهای الهی: آزادی، عدالت، استقلال و حق جوئی، در تبعید و زندان و شکنجه و فشار و رنج دیدم. راهی که برادر شهیدم محمد -فرزند اسلام و قرآن - جان شریفش را بر سر آن نهاد.

پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه را پایان شب تیره مرارت و رنج فقیه عالیقدر و دیگر مبارزان اسلام می‎دانستم، چرا که به پشتیبانی بی دریغ مردم رشید ایران و تقدیم هزاران شهید برای اعتلای کرامت انسانی و پیاده کردن تعالیم حقه قرآنی نظامی شکل گرفت که نوید بخش آزادی، عدالت، استقلال و معنویت بود. اهداف عالیه اسلام عزیز در قالب قانون اساسی و با رای قاطبه مردم مبنای حکومت قرار گرفت و حکومت عدل امیرالمومنین علی (ع) به عنوان الگوی نظام نوپای اسلامی معرفی شد. نقش و شخصیت و عملکرد حضرت آیت الله العظمی منتظری در همه این مراحل روشن تر از آن است که محتاج به تذکر باشد.

ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره همچون ناصحی دلسوز و مشاوری بصیر پشت سر امام راحل (ره) به اداره امور پرداخت و همواره کوشید چهره مقدس

ناوبری کتاب