صفحه ۱۴۷۵

دیکته شده به خوانندگان خود القا می‎کنید که از خود استقلال ندارید و آنچه به شما تحمیل می‎شود می‎نویسید و بدین وسیله سایر اخبار و گزارشهای نشریه خودتان را نیز بی اعتبار می‎کنید، و متاسفانه نشریات دیگری نیز به همین بلا گرفتار شده اند حتی نشریه سازمان تبلیغات اسلامی نیز این دروغها را عینا درج نموده است و با اینکه طبق قانون مطبوعات باید جواب اتهامات را نیز درج کنند جوابیه های فرزند اینجانب احمد منتظری را چاپ نکردند، و از طرف دیگر آقای حسینیان مجله پیام هاجر و بعضی جرائد دیگر را تهدید کرد که اگر راجع به وقایع قم چیزی بنویسید مجله آنان را توقیف می‎کند و بالاخره به جای حکومت قانون زور حکم فرماست.

در این میان بعضی از مقامات ضمن اظهار تاثر از حوادث انجام شده در بیت اینجانب اصرار داشتند که مسئولین بالا خبر نداشتند. در جواب آنان باید گفت حالا که خبر پیدا کردند چه عکس العمل مثبتی نشان دادند، نه اموال غارت شده برگردانده شده و نه عاملین جنایت مجازات شدند بلکه از قرار مسموع به جمعی از آنان پاداش زیارت بیت الله الحرام نیز داده شده ان شاء الله حجشان مقبول خواهد بود.

نکته ششم: در تحریر الوسیله مرحوم امام (ره) در تعریف محارب و حد آن مطالبی ذکر شده که ملخص آن چنین است: "محارب کسی است که در پناه اسلحه مردم را بترساند و فساد بر پا کند چه در بیابان و چه در دریا، چه در شهر و چه در غیر شهر، چه در شب و چه در روز، و شرط نیست که مهاجم از اشرار و اهل ریبه باشد؛ و حد محارب یا قتل است یا به دار آویختن یا قطع یک دست و یک پا برعکس یکدیگر، یعنی دست راست و پای چپ، و یا تبعید. و بهتر است اگر محارب مرتکب قتل شده او را بکشند یا به دار آویزند و اگر اموال را به غارت برده دست و پای او را قطع کنند و اگر فقط سلب امنیت کرده تبعید شود". (تحریر الوسیله ج 2 ص 494)

در شب 25 بهمن 1371 تهاجم شبانه ای به بیت اینجانب با محاصره منطقه در پناه نیروهای مسلح و به کارگیری بیش از هزار نفر و ایجاد رعب و وحشت و سلب امنیت حتی از همسایگان انجام شد و قفلها و دربها را شکستند و اموال زیادی را به غارت بردند. این عمل وحشیانه مصداق کامل محاربه است. اگر یک دادگاه عادلانه و قانونی تشکیل شود عاملان این تهاجم غیر انسانی را محارب خواهد شناخت که مجازات آنان لااقل قطع دست و پاست.

ناوبری کتاب